Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Proč v USA vyhrál volby Donald Trump?

20. 11. 2016 11:20:41
Tento svět se mění a my s ním. To, co se přežilo musí uvolnit cestu novým nadějím a představám. Není možné přešlapovat na místě a hlavně taková supervelmoc jako je USA si to nemůže za žádných okolností dovolit.

Tradičně zaběhnutá politická garnitura nestačí na řešení nových problémů tohoto světa a de facto omílá jedno a totéž, než aby byla schopna navrhnout rozhodné řešení.

Donald Trump se nestal prezidentem USA náhodou. Dnešní generace voličů chce vidět sociální úspěch a nikoli do nekonečna omílané fráze politických ideologů za kterými nic nestojí a které nikoho k ničemu nezavazují:

A to nejen v USA. Onen zastaralý, dnes již sotva fungující establishment, právě reprezentovala Hillary Clintonová. Její otřepané volební heslo: „Stronger Together“ (společně silnější) nikoho k ničemu nevyzývá. Místo návrhů na řešení opravdu žhavých problémů na blízkém a středním východě, začala „prát Trumpovo spodní prádlo“. Byl to tah k politické sebevraždě...

Prý se jedná o „děvkaře“. Neplatí „řádně daně“. Údajně sexuálně „obtěžuje ženy“ (některé, které Trump nikdy neviděl se skutečně přihlásily) a byly ochotny to odpřísahnout. Je prý miliardářem „jenom na papíře“. Jeho hospodářské impérium je silně zadluženo. Zbývalo jenom, aby Hillary prohlásila: „Exekutoři si u něho podávají kliku!“. To však neučinila. Asi si myslela, že dosavadní mystifikace jsou dostačující.

Většina voličů okamžitě poznala, že Hillary na dosavadní krizovou situaci ve světě nestačí. Okecává, vypomáhá si frázemi, „pere špinavé prádlo“ svého soupeře, ale koncept nemá. Ona strategie v současnosti znamená nevyhnutelnou porážku a to nejen ve volbách v USA.

Donald Trump reagoval podobně jako Andrej Babiš při kandidatuře ANO do parlamentu ČR. Co se zakládalo na faktech, to přiznal. Co bylo pouhou pomluvou, nad tím mávnul rukou a vůbec to nekomentoval. Proč se hádat o nesmyslech, když je třeba řešit nahromaděné problémy, které doslova ohrožují naší demokratickou existenci?

Naštěstí dnešní volič v západní hemisféře už není takovým omezeným hlupákem, aby nepoznal, co jsou objektivní znalosti a co je „mlácení prázdné slámy“.

Všiměte si, že celé generace multimilionářů, kandidující v USA na nejvyšší místa v amerických volbách, se nikdy nesnížily k tomu, aby dehonestovaly své soupeře, což např. v Evropě je do dnešních dnů doslova pravidlem podle hesla: Pomluvit, kde se dá!

Dehonestace ve volebním zápase je znamením neinformovanosti, křivého charakteru a chudoby.

A právě k tomu se propůjčila Hillary. Volič to poznal. Ona klasická taktika znamenala pro ní propadák. Následek? Donald Trump zvítězil.

Přečtěte si volební projevy takových multimilionářů jako jsou v USA např. John F. Kennedy, Robert F. Kennedy, Nelson Rockefeller, Gerald Ford a nebo současný Donald Trump. Nikde nenaleznete žádné „špinění soupeře“, žádné dehonestace, žádné „rány pod pás“, které jsou základními fundamenty „chudých“ kandidátů, deroucích se k moci, aby si finančně polepšili, resp. často mohli krást a tunelovat, kde se dá.

Miliardář nevisí na portmonce daňového poplatníka. Politický kariérista, pocházející ze skromných sociálních poměrů, naproti tomu, ano. On nemá jinou možnost než parazitovat na daních svých spoluobčanů. Jinak by se neuživil.

Dnešní západní Evropa se také začíná měnit a jde ve šlépějích USA.

V Česku se - vůlí voličů - dostal k moci miliardář Andrej Babiš. Sousední byrokratické Německo a poněkud „socialistická“ Skandinávie se s tím do dnešní doby nějak nemůže vyrovnat.

Avšak ani Rakousko nezůstáva pozadu.

Rakouský miliardář Frank Stronach v roce 2012 založil vlastní stranu (podobně jako to učinil Babiš v případě ANO) a nazval ji „Team Stronach für Österreich“ (Tým Stronach pro Rakousko). Hned v příštích volbách 2013, získala strana 5,7% voličských hlasů. Na rozdíl od Babiše, který se obklopil zcela průměrnými politickými kariéristy, Stronach obsadil hlavní křesla ve straně úspěšnými milionáři.

Myslím si, že kdyby Babiš opustil ANO, zřítí se toto hnutí pod hranici 5%, neboť tam, mimo politických kariéristů, neexistuje žádná sociálně úspěšná osobnost. Toto nebezpečí u Stronacha nehrozí. Jeho strana disponuje dostatečným množstvím úspěšných osobností.

Je nutné se rovněž zmínit o současném rakouském mnistru financí Johannu Schellingovi. Tento multimilionář (podnikatel s nábytkem) je jakýmsi rakouským „Babišem“ a jeho bankovní účet vykazuje 220 milionů Euro. Tvrdí se o něm, že je nejlepším ministrem financí, které kdy Rakousko mělo.

Není bez zajímavosti, že Babiš je pod „mikroskopem“ německých a skandinávských masmédií, ale o rakouské miliardáře se vůbec nezajímaji a nevadí jim. V „socialistické“ Skandinávii se zbohatnout nedá, protože např. švédský stát okrádá své občany až o 90% poplatků na daních. Chápu tedy, že zde může vzniknout určitá závist vůči Babišovi.

Jaký je však rozdíl mezi českým a rakouským miliardářem? Patrně se podle německých a skandinávských masmédií Čech (resp. Slovák) stát miliardářem nesmí – a basta!

Donald Trump byl zvolen prezidentem USA, protože je schopen – coby uspěšný podnikatel, nikoli pouze Spojené státy řídit jako firmu, nýbrž řídit jako firmu dokonce celý svět. A právě o to v současném globálním světě jde.

Stát se nejen jako firma řídit dá, nýbrž dokonce musí, aby se zabranilo bilionovým schodkům, nehorázným daním a tím ničení kupní sily obyvatelstva. Političtí kariéristé, politikáři a ideologové jsou schopni zavláčet národní hospodářství až na hranici totálního zhroucení (viz. Řecko a Indie). Bezbranou obětí se vždy stávají všichni občané.

Pro země drancované občanskou válkou na blizkém a středním východě je nutné vypracovat novodobý „Marshallův“ plán. Řešení vojenskou silou, není do budoucna žádná perspektiva. Pakliže tyto části naší zeměkoule nebudou rovněž řízeny jako firma, jejich hospodářské zřízení se bude hroutit a budou odsouzeny k tomu, žít ve věčné chudobě.

Pod tak náročným břemenem by se patrně Hillary Clintonová nervově zhroutila, jako se jí to přihodilo již během volebního mítinku. Volič poznal, že ona dáma na tak obrovský úkol nestačí a tak dal hlas „odhodlanému kovbojovi“ Donaldovi Trumpovi.

Autor: Jan N.A. Berwid-Buquoy | neděle 20.11.2016 11:20 | karma článku: 32.05 | přečteno: 1595x

Další články blogera

Jan N.A. Berwid-Buquoy

Andrej Babiš se provinil úspěchem, proto musí být trestně stíhán!

Kdyby „Čapí hnízdo“ neexistovalo, musel by si ho Sobotka na Babiše vymyslet. Průměrní nikdy nebudou mezi sebou trpět geniální osobnost. Nadprůměrného je třeba vystrnadit. Upoutával by na sebe pozornost a stával by se autoritou.

17.9.2017 v 22:42 | Karma článku: 33.09 | Přečteno: 1260 | Diskuse

Jan N.A. Berwid-Buquoy

Hrátky s čertem aneb Severní Korea

Tato poslední stalinistická enklává dělá vše pro to, aby byla vymazána z mapy světa. Bezduchost korejských komunistů dosahuje existenčního vrcholu, ale je nutné si přiznat, i my na tom neseme část viny. Propásli jsme včasný zásah.

9.9.2017 v 9:32 | Karma článku: 15.07 | Přečteno: 498 | Diskuse

Jan N.A. Berwid-Buquoy

Zformovaná společnost – Blahobyt pro každého!

O tomto světě bylo napsáno mnoho knih. Nejde o to o něm psát, nýbrž jde o to ho změnit. Společenský systém ve kterém dnes my a západní hemisféra žijeme, nazývám „kapitalismus s lidskou tváří“.

31.7.2017 v 9:45 | Karma článku: 10.91 | Přečteno: 293 | Diskuse

Jan N.A. Berwid-Buquoy

Bohuslav Sobotka aneb Od premiéra k politické nule

Před časem prohlásil prezident Zeman o Sobotkovi, že předseda vlády je „svině“. Nejsem příznivcem Zemanových vulgárních výroku, ale tady se trefila hlava státu opravdu do černého. Výstižněji to již nelze říci.

10.7.2017 v 12:07 | Karma článku: 37.49 | Přečteno: 2250 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Adam Mikulášek

Tuzemáku zvoní hrana. Ano, opět úředníci z Bruselu

Už jim nestačí zákaz názvu „tuzemský rum“, ale prý je jeho známá a nedílná složka rakovinotvorná. Kdy zakážou grilované klobásy nebo uzený bůček???

23.9.2017 v 9:24 | Karma článku: 21.97 | Přečteno: 363 | Diskuse

ondřejmrázek Mrázek

Svěží vichr z hor nebo nájemné beranidlo?

Spanilá jízda oficiálního vyhnance z Ukrajiny Michaila Saakšviliho po ukrajinských městech je předzvěstí dalších politických otřesů v beztak notně roztřesené zemi. Kdo z nich bude mít prospěch?

22.9.2017 v 17:16 | Karma článku: 11.46 | Přečteno: 279 | Diskuse

Miroslav Gruner

Horáček nakrocil k legalizaci zločinu

Když v zemi existuje mnozstvi osob dluzicich státu a Horáček ve chvílích, kdy se mu začínají preference potacet, jim chce vyjednat úrokový pardon, je zjevné, že mu jde o moc.

22.9.2017 v 16:32 | Karma článku: 26.93 | Přečteno: 999 | Diskuse

Marek Tomanka

Náhled do blízké budoucnosti

Nejpravděpodobnějším vítězem říjnových parlamentních voleb je stále hnutí ANO Andreje Babiše. Pokud prosadí mnohokrát avizované "řízení státu jako firmy", Českou republiku čekají složité časy.

22.9.2017 v 15:56 | Karma článku: 17.04 | Přečteno: 387 | Diskuse

Luboš Zálom

Nigel Farage v Praze: následujme příkladu Brexitu

Včera navštívil Prahu britský politik, europoslanec za UKIP, Nigel Farage. Připomněl ve svém projevu českým euroskeptikům, že snaha na znovuzískání suverenity na bruselském politickém molochu má smysl.

22.9.2017 v 13:46 | Karma článku: 36.79 | Přečteno: 1081 | Diskuse
Počet článků 228 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2471

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy, docent rer.pol. President Českého Institutu Mezinárodního Setkání (ČIMS). Mezinárodně známý politolog. Publicista a překladatel. Majitel barokního zámku v Táboře-Měšicích. Člen předsednictva SDaP Armády ČR (International Relations a přeshraniční spolupráce), pobočka 41, Tábor.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.