Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Horor zvaný islám

13. 04. 2017 11:13:40
Pakliže se nám poštěstí vykácet brazilský deštný prales, musíme počítat s invazí opic. Pakliže jsme zničili nálety na blízkém a středním východě tamějšímu obyvatelstvu střechu nad hlavou, musíme počítat s invazí islámu...

Tento svět prožil od svého zrodu již tisíce vážných válečných konfliktů. Lidstvo ovšem není schopno se poučit a opakuje pořád ty samé chyby, aniž by si uvědomovalo, že každá akce vyvolává reakci. Jedná se neustále o politiku kočky kousající se do vlastního ocasu.

Na první pohled se zdá jako bychom dělali všechno pro to, aby se k nám islamiste přestěhovali: Zničili jsme vám vaše obydlí, tak přijďte k nám! My vás ubytujeme a budeme vás živit. Náš daňový poplatník to zaplatí. V případě protestu ho označíme za „rasistu“ a půjde si sednout za mříže. Tam si to zatraceně rozmyslí, aby příště rebeloval proti rozhodnutí vládních orgánů.

Skutečnost, že s míromilovnými islámisty přicházejí i teroristé musí napadnout i toho nejhloupějšího zpravodajského důstojníka. Tento druh novodobého „partizánského odporu“ bych rozdělil na „teroristy amatéry“ (řídí se pouze vražednou ideologií koránu) a „teroristy profesionály“, kteří jsou vlastně vojáci, vyškolení k boji v zázemí přímo islámským státem. Jejich úkolem je vyvolat zmatek, nedůvěru k vládním činitelům parlamentní demokracie a zasít všeobecný strach mezi obyvatelstvem vytvořením imaginace, že „islámský stát je všude přítomný“.

Není v západních demokraciích dne, kdy nedojde k nějakému teroristickému útoku ze strany islámu. To, že se tato nasilná vlna doposud vyhýbá České republice je náhoda na kterou spoléhat nelze. Je to patrně dané rovněž i poměry u nás, které se od ostatních států EU zřetelně liší ve svobodě nošení zbraní.

Máme registrovaných cca. 300.000 držitelů střelných zbraní pro osobní ochranu. Ozbrojit se tzv. „studenou“, tzn. bodnou nebo sečnou zbraní, se může takřka každý bez nějaké další registrace.

To v ostatních státech EU není vůbec myslitelné.

Nejhůře je na tom snad Velká Británie, kde u sebe nesmíte nosit ani tzv. „rybičku“, otevírací dětský nůž, který byl za komunismu k dostání za 1,- Kčs. Pakliže, např. v Londýně, u vás v kapse najdou „rybičku“, hrozí vám odnětí svobody až na dva roky ve Skotsku. Upozornění: V těch skotských středověkých věznicích je zima a příšerně tam táhne, tak na to pozor!

Už komunistický prezident Antonín Zápotocký vyzýval pionýry, aby „rybičku“ nosili viditelně na karabince u pionýrského opasku ne kterém stálo napsáno „Vždy připraven“. K takovému kroku se zatím britská královna Alžběta II. nikdy nedopracovala a tak kdo nosí ve Spojeném království u sebe v kapse „rybičku“, musí do lochu – a je to!

Islámský stát se má u nás (na rozdíl od ostatních států EU a Spojeného království) čeho obávat. 300.000 ozbrojenců krátkými i dlouhými poloautomatickými střelnými zbraněmi znamená v armádní definici celkem 15 divizí ( 1 divize = 20.000 vojáků) pěšáků okamžitě připravených k obraně vlasti.

Na rozdíl od USA nejsme my, držitelé střelných zbraní, centrálně organizovanou složkou, což by bylo třeba zavést, aby ozbrojené síly armády a policie ČR, v případě nutnosti, s námi počítali....V USA se daná organizace nazývá „Minutemen“, tedy muži, kteří jsou připraveni během „jedné minuty“ k obraně vlasti a její kořeny sahají až do 17. století.

Přesto je boj s islámským terorizmem velmi složitý a obtížný, nikoli pouze proto, že se jedná o útoky ze zálohy, ale hlavní roli hraje nesmyslnost a nevypočitatelnost teroristických akcí.

Podívejme se na rozdíly ve srovnání s klasickým terorizmem. Jejím základem byly atentáty na prezidenty (hlavně USA) nebo na příslušníky vládnoucí elity (Lenin, Heydrich, Hitler atd.). Pozdější partizánské války se začaly soustřeďovat na ozbrojené složky státu a tím na narušování jeho stability. Hlavní obětí byla armáda a policie...

Takto islámský terorismus v žádném případě nepostupuje.

Jeho nezajímá vládnoucí elita, ani složky armády či policie. Jemu se jedná o vyvražďování tzv. „nevěřících“, což znamená těch lidí, kteří nevyznávají korán, bez ohledu na to zdali patří k vládnoucí elitě nebo ozbrojeným složkám dané země. Smyslem tzv. islámské „svaté války“ je zničit „nevěrce“, bez ohledu na to zdali se jedná o děti, ženy nebo muže. Navíc ony sebevražedné jednotky Islámského státu (nazývamých podle japonských „kamikadze“) jsou ochotny i obětovat sami sebe, aby splnily poslání koránu.

Kamenem úrazu je navíc skutečnost, že vládní elita západu s potlačováním tohoto nového druhu moderního terorizmu nijak zvlášť nespěchá, neboť jím není bezprostředně ohrožena. Doposud žádný islámista nepřejel nákladním automobilem nějakého prezidenta, krále nebo předsedu vlády – tak proč se vzrušovat?

Řešení problematiky vidím v okamžitém nastolení míru v oblastech středního a blízkého východu, tak jako v urychleném zavedení sociálního tržního hospodářství (jakýsi novodobý „Marshallův plan“) a vybudování „kapitalizmu s lidskou tváří“. Je třeba v postižených oblastech urychleně vybudovat „relativní blahobyt“....

Protože však vládní elity západu islámským terorizmem nejsou vůbec ohroženi, neučinily tímto směrem ani jediný krůček vpřed.

Neštěstí řadových občanů, coby bezprostředních obětí islámského terorizmu, do nekonečna okecávají různými otřepanými frázemi a kondolencemi, ale konkretní činy a opatření nenásledují. U nich zůstává pouze nelítostný boj o mocenská postavení a nestydaté intriky při zajišťování vládních křesel a tím vlastního existenčního bohatství - „prasata se střídají, koryto zůstává“. S takovými subjekty není boj proti islámskému terorizmu ani na vteřinu myslitelný.

Opakuji ještě jednou, aby se žádná vláda tohoto světa nemohla vymlouvat: Jediným řešením proti vlnám uprchlíků a islámskému terorizmu je zavedení relativního blahobytu v postižených oblastech. Toho jsme schopni v kratičké době docílit, pakliže k tomu v řadách mocenských elit bude existovat dobrá vůle.Ta bohužel zatím neexistuje!

Když ovšem vládní elita nechce, občan zůstává bezbraným platičem daní a jednou za čtyři roky si pak může zvolit nové mystifikátory, kteří se pracně vyintrikovali k moci a snaží se všemi legálními prostředky u moci udržet. Kdo je tedy „vítězem“ a kdo „poraženým“!?

Autor: Jan N.A. Berwid-Buquoy | čtvrtek 13.4.2017 11:13 | karma článku: 33.56 | přečteno: 1887x

Další články blogera

Jan N.A. Berwid-Buquoy

Andrej Babiš se provinil úspěchem, proto musí být trestně stíhán!

Kdyby „Čapí hnízdo“ neexistovalo, musel by si ho Sobotka na Babiše vymyslet. Průměrní nikdy nebudou mezi sebou trpět geniální osobnost. Nadprůměrného je třeba vystrnadit. Upoutával by na sebe pozornost a stával by se autoritou.

17.9.2017 v 22:42 | Karma článku: 33.09 | Přečteno: 1260 | Diskuse

Jan N.A. Berwid-Buquoy

Hrátky s čertem aneb Severní Korea

Tato poslední stalinistická enklává dělá vše pro to, aby byla vymazána z mapy světa. Bezduchost korejských komunistů dosahuje existenčního vrcholu, ale je nutné si přiznat, i my na tom neseme část viny. Propásli jsme včasný zásah.

9.9.2017 v 9:32 | Karma článku: 15.07 | Přečteno: 498 | Diskuse

Jan N.A. Berwid-Buquoy

Zformovaná společnost – Blahobyt pro každého!

O tomto světě bylo napsáno mnoho knih. Nejde o to o něm psát, nýbrž jde o to ho změnit. Společenský systém ve kterém dnes my a západní hemisféra žijeme, nazývám „kapitalismus s lidskou tváří“.

31.7.2017 v 9:45 | Karma článku: 10.91 | Přečteno: 293 | Diskuse

Jan N.A. Berwid-Buquoy

Bohuslav Sobotka aneb Od premiéra k politické nule

Před časem prohlásil prezident Zeman o Sobotkovi, že předseda vlády je „svině“. Nejsem příznivcem Zemanových vulgárních výroku, ale tady se trefila hlava státu opravdu do černého. Výstižněji to již nelze říci.

10.7.2017 v 12:07 | Karma článku: 37.49 | Přečteno: 2250 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Adam Mikulášek

Tuzemáku zvoní hrana. Ano, opět úředníci z Bruselu

Už jim nestačí zákaz názvu „tuzemský rum“, ale prý je jeho známá a nedílná složka rakovinotvorná. Kdy zakážou grilované klobásy nebo uzený bůček???

23.9.2017 v 9:24 | Karma článku: 22.13 | Přečteno: 363 | Diskuse

ondřejmrázek Mrázek

Svěží vichr z hor nebo nájemné beranidlo?

Spanilá jízda oficiálního vyhnance z Ukrajiny Michaila Saakšviliho po ukrajinských městech je předzvěstí dalších politických otřesů v beztak notně roztřesené zemi. Kdo z nich bude mít prospěch?

22.9.2017 v 17:16 | Karma článku: 11.46 | Přečteno: 279 | Diskuse

Miroslav Gruner

Horáček nakrocil k legalizaci zločinu

Když v zemi existuje mnozstvi osob dluzicich státu a Horáček ve chvílích, kdy se mu začínají preference potacet, jim chce vyjednat úrokový pardon, je zjevné, že mu jde o moc.

22.9.2017 v 16:32 | Karma článku: 27.05 | Přečteno: 999 | Diskuse

Marek Tomanka

Náhled do blízké budoucnosti

Nejpravděpodobnějším vítězem říjnových parlamentních voleb je stále hnutí ANO Andreje Babiše. Pokud prosadí mnohokrát avizované "řízení státu jako firmy", Českou republiku čekají složité časy.

22.9.2017 v 15:56 | Karma článku: 17.04 | Přečteno: 387 | Diskuse

Luboš Zálom

Nigel Farage v Praze: následujme příkladu Brexitu

Včera navštívil Prahu britský politik, europoslanec za UKIP, Nigel Farage. Připomněl ve svém projevu českým euroskeptikům, že snaha na znovuzískání suverenity na bruselském politickém molochu má smysl.

22.9.2017 v 13:46 | Karma článku: 36.83 | Přečteno: 1081 | Diskuse
Počet článků 228 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2471

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy, docent rer.pol. President Českého Institutu Mezinárodního Setkání (ČIMS). Mezinárodně známý politolog. Publicista a překladatel. Majitel barokního zámku v Táboře-Měšicích. Člen předsednictva SDaP Armády ČR (International Relations a přeshraniční spolupráce), pobočka 41, Tábor.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.