Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

“Titanic“ zvaný ČSSD klesá s kapitánem Sobotkou ke dnu...

13. 05. 2017 12:08:30
Nic se nedá dělat, musím se prezidenta Miloše Zemana zastat. Současná ČSSD připomíná kolosální zámořský parník jménem „Titanic“ mířící, pod vedením kapitána Sobotky, sice pomalu, ale zcela jistě ke dnu...

Bohuslav Sobotka katapultoval sociální demokracii z původních 20% hlasů v roce 2013 na nynějších 12%. Oproti tomu má nynější ANO celkem 32% se stoupající tendencí. To ČSSD nemůže přestát – Andrej Babiš musí z politické scény do ústraní, aby mohla ČSSD přežít.

Sociální demokraty čeká osud ODS, tzn. pád z obrovské vládní výšky do útrob bezvýznamnosti.

V extrémní případě v příštích volbách bude bojovat ČSSD o dosažení existenčních 5%, aby vůbec mohla vstoupit na půdu parlamentu.

Bohuslav Sobotka zavedl sociální demokracii do tak beznadějnné slepé uličky ve která od samého jejího vzniku ještě nikdy nebyla. Nyní jde o to všechno svézt na Babiše, tzn najít si vhodného obětního beránka. K tomu potřebuje Sobotka bezpodmínečně prezidenta republiky Miloše Zemana.

Prezident je sice „buran“, ale všemi mastmi mazaný, tak jako velice zkušený a protřelý politik. Jeho Sobotka rohlíkem neopije a na vařené nudli ho také neodvede. Hlava státu neuspěšného premiéra okamžitě prokoukla a rychlostí vypálené dělové koule došla k závěru, že motorem současné vládní krize není Babiš, nýbrž jednoznačně Sobotka.

Nedá se nic dělat – Babiš je multimiliardář a Sobotka nic neumí. Tím je notorická závist již předem, od samého počátku, přesně naprogramována. Místo, aby se Sobotka naučil si Babišovy úspěchy připisovat sám sobě, ukázal se ve vší nahotě, že nic neumí a diriguje svůj „Titanic“ ke dnu.

Na hrad k Zemanovi se vydal, aby podal demisi, ale cestou si to rozmyslel, neboť tak snadno zase o své koryto vládního příživníka přijít nechce.

Podívejte se na Sobotkovy politické kotrmelce: Nejdříve podával demisi sám za sebe. Potom podával demisi za celou vládu a nyní vyžaduje pouze konec Andreje Babiše. Prezident tento premiérův běh v amoku trefně nazval „nechutné tanečky“. Sobotkovi leží úspěchy ANO velmi těžce v žaludku, neboť precedentně urychlují utonutí „Titanicu“ zvaného ČSSD.

Předseda vlády se dostavil na hrad k prezidentovi a připomínal nezbedného uličníka, nevědíc co vlastně chce. Prezident mu holí ukázal na mikrofon a mlčel. Sobotka, když začal blábolit páté přes deváté, Zeman se otočil a odešel. Bylo to správné státnické gesto. Já bych učinil totéž.

Sobotka, snad aby nebyl vyhozen, držel se křečovitě nikoli ústředního topení, nýbrž mikrofonu a po odchodu Zemana ještě nějaký čas blábolil do prázdného prostoru mezi čtyřmi stěnami. V místnosti se nacházel pouze prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, ovšem nikoliv jako posluchač, nýbrž čekal až se premíér vypovídá, aby po něm vyvětral a zamkl. Což se nakonec také opravdu stalo.

Když Ovčáček razantně vyrazil k oknu jej co nejrychleji otevřít (premiér prý se často potí a někdy prý dokonce i intenzivně zapáchá), vypadalo to na to, jakoby se prezidentův mluvčí chystal k defenestraci.

Co se týká obsahu a úrovně premiérova proslovu, by to nebylo nic divného, ani nového ve vládních kruzích. Vzpomeňte si jenom na Pražské defenestrace 1419, 1483, 1618 a sebevraždu Jana Masaryka 1948 , tak jako pokus o sebevraždu Prokopa Drtiny 1948, pádem z okna a začne vám jezdit mráz po zádech....

Já tedy Ovčáčka v žádném případě nemusím, ale co je moc, to je moc. Naštěstí začal pouze větrat...

Když se prezident rozhodl svolat schůzku lídtrů vládní koalice do Liberce, premiér samozřejmě chyběl. Utekl do Lucemburska. Nepřítomnost Sobotky celou věc zablokovala. Prezident se k tomu vyjádřil takto: „Premiér mi nenavrhl jeho nástupce nebo nástupkyni“. Jde o samozřejmý postoj předsedy vlády, který nemůže nikoho navrhovat, když chce u moci zůstat i nadále a jedná se mu pouze o to zlikvidovat Andreje Babiše.

Sobotkovo postavení je velmi složité. Znárodnit Babišův majetek není proveditelné. Vyhnat jej zpátky na Slovensko (viz odsun sudetských Němců) taky nelze. Rovněž ho nechat zavřít jako „kapitalistického vykořisťovatele“ není proveditelné. Naštěstí již nežijeme v době Benešových dekretů a tak je premiérova pozice značně stížena. Dělá však, co je v jeho silách a intrikuje, kde se dá. Jeho píle ve směru „ať mu ta koza chcípne“ je skutečně obdivuhodná a jeho úsilí úspěšnému člověku škodit je doslova gigantické.

Tak např. přišel s nápadem, že Babiš „úkoluje své novináře“.

Co by s nimi, tak asi měl dělat, když jsou jeho?

Je to asi tak, jako byste si koupili rodinný domek a někdo by vám vyčital, že v něm chcete bydlet.

Nebo jste si nadělali děti a někdo by přišel s námitkou, že je vychováváte podle svého.

Jinak si představte, že si koupíte auto a začnou vám nadávat, protože v něm chcete jezdit!

Premiér a jeho přívrženci si nejsou vědomi méněcennosti svých argumentů!

Sobotka se vytasil s nějakou šuškandu o daních. Babiš prý někdy někde nezaplatil daně. Zatím se nic nenašlo, coby potvrzovalo premiérovo podezření. I kdyby se něco objevilo, citoval bych Ježíše Krista: „Kdo z vás je nevinnen, ať první hodí kamenem!“

Sobotka a jeho přívrženci by mu mohli rovněž vyčítat, že nezaplatil pokutu za špatné parkování nebo, že byl pozorován, jak přešel na červenou.

Co to má však všechno, co dělat s vynikající prací Babiše coby ministra financí?

Je bez pochyb: Andrej Babiš a Alois Rašín (1867 – 1923) byli nejlepšími ministry financí tohoto státu. Rašína zabil komunista Josef Šoupal. O likvidaci Babiše usiluje sociální demokrat Bohuslav Sobotka.

Prezident si prostudoval Sobotkovu "složku" na Babiše a argumentace kvůli kterým chce premiér ministra financí odvolat. Zde je Zemanovo stanovisko: "Překvapila mě datace těchto dokumentů. Některé byly staré 20 let, některé čtyři roky. Podivil jsem se proto, proč si takového Babiše, kterému nyní 'vykresluje rohy', bral Sobotka do vlády.“

Dovolte, abych prezidenta doplnil. Tehdá nikdo z ČSSD ani v náznacích netušil, že popularita ANO dosáhne takového raketového vzestupu. Motorem tohoto úspěchu je Andrej Babiš, i když bych i ty ostatní rovněž nepodceňoval. S některými jsem se setkal osobně a učinili na mě vynikající dojem. Nyní, když se „Titanic“ zvaný ČSSD potápí, kapitán Sobotka za příčinu kolize s „ledovcem“, označuje ministra financí Babiše.

Jako křesťanský demokrat přesto upozorňuji Sobotku a ČSSD slovy Ježíše Krista: „Když slepí vedou slepé, všichni spadnou do jámy“, tak jako „Kdo jinému jámu kopá, sám do ní spadne“.

Jistě, Babišův úspěch lze pomluvit, ale nelze ho odstranit!

Autor: Jan N.A. Berwid-Buquoy | sobota 13.5.2017 12:08 | karma článku: 41.12 | přečteno: 3991x

Další články blogera

Jan N.A. Berwid-Buquoy

Andrej Babiš se provinil úspěchem, proto musí být trestně stíhán!

Kdyby „Čapí hnízdo“ neexistovalo, musel by si ho Sobotka na Babiše vymyslet. Průměrní nikdy nebudou mezi sebou trpět geniální osobnost. Nadprůměrného je třeba vystrnadit. Upoutával by na sebe pozornost a stával by se autoritou.

17.9.2017 v 22:42 | Karma článku: 33.09 | Přečteno: 1260 | Diskuse

Jan N.A. Berwid-Buquoy

Hrátky s čertem aneb Severní Korea

Tato poslední stalinistická enklává dělá vše pro to, aby byla vymazána z mapy světa. Bezduchost korejských komunistů dosahuje existenčního vrcholu, ale je nutné si přiznat, i my na tom neseme část viny. Propásli jsme včasný zásah.

9.9.2017 v 9:32 | Karma článku: 15.07 | Přečteno: 498 | Diskuse

Jan N.A. Berwid-Buquoy

Zformovaná společnost – Blahobyt pro každého!

O tomto světě bylo napsáno mnoho knih. Nejde o to o něm psát, nýbrž jde o to ho změnit. Společenský systém ve kterém dnes my a západní hemisféra žijeme, nazývám „kapitalismus s lidskou tváří“.

31.7.2017 v 9:45 | Karma článku: 10.91 | Přečteno: 293 | Diskuse

Jan N.A. Berwid-Buquoy

Bohuslav Sobotka aneb Od premiéra k politické nule

Před časem prohlásil prezident Zeman o Sobotkovi, že předseda vlády je „svině“. Nejsem příznivcem Zemanových vulgárních výroku, ale tady se trefila hlava státu opravdu do černého. Výstižněji to již nelze říci.

10.7.2017 v 12:07 | Karma článku: 37.49 | Přečteno: 2250 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Adam Mikulášek

Tuzemáku zvoní hrana. Ano, opět úředníci z Bruselu

Už jim nestačí zákaz názvu „tuzemský rum“, ale prý je jeho známá a nedílná složka rakovinotvorná. Kdy zakážou grilované klobásy nebo uzený bůček???

23.9.2017 v 9:24 | Karma článku: 22.13 | Přečteno: 363 | Diskuse

ondřejmrázek Mrázek

Svěží vichr z hor nebo nájemné beranidlo?

Spanilá jízda oficiálního vyhnance z Ukrajiny Michaila Saakšviliho po ukrajinských městech je předzvěstí dalších politických otřesů v beztak notně roztřesené zemi. Kdo z nich bude mít prospěch?

22.9.2017 v 17:16 | Karma článku: 11.46 | Přečteno: 279 | Diskuse

Miroslav Gruner

Horáček nakrocil k legalizaci zločinu

Když v zemi existuje mnozstvi osob dluzicich státu a Horáček ve chvílích, kdy se mu začínají preference potacet, jim chce vyjednat úrokový pardon, je zjevné, že mu jde o moc.

22.9.2017 v 16:32 | Karma článku: 27.05 | Přečteno: 999 | Diskuse

Marek Tomanka

Náhled do blízké budoucnosti

Nejpravděpodobnějším vítězem říjnových parlamentních voleb je stále hnutí ANO Andreje Babiše. Pokud prosadí mnohokrát avizované "řízení státu jako firmy", Českou republiku čekají složité časy.

22.9.2017 v 15:56 | Karma článku: 17.04 | Přečteno: 387 | Diskuse

Luboš Zálom

Nigel Farage v Praze: následujme příkladu Brexitu

Včera navštívil Prahu britský politik, europoslanec za UKIP, Nigel Farage. Připomněl ve svém projevu českým euroskeptikům, že snaha na znovuzískání suverenity na bruselském politickém molochu má smysl.

22.9.2017 v 13:46 | Karma článku: 36.83 | Přečteno: 1081 | Diskuse
Počet článků 228 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2471

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy, docent rer.pol. President Českého Institutu Mezinárodního Setkání (ČIMS). Mezinárodně známý politolog. Publicista a překladatel. Majitel barokního zámku v Táboře-Měšicích. Člen předsednictva SDaP Armády ČR (International Relations a přeshraniční spolupráce), pobočka 41, Tábor.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.