Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kdo vynalezl diskriminaci žen?

18. 06. 2017 10:23:13
Terorismus není náboženství, nýbrž brutální kriminální akt, ať je proveden jednotlivcem nebo státem. Světové statistiky nám zcela transparentně deklarují, že nejvíce obětí terorizmu pochází z řad ženského pohlaví. Proč?

Kdo zapřičinil tuto temnou stránku lidských dějin? Abychom se dopátrali jakéhož, takéhož výsledku je nutné sáhnout až ke kořenům bible.

Kdysi jsem v Amstrdamu diskutoval s jedným liberálním islámistou. Byl to historik a trpce si mě stěžoval: „Dnešní zacházení s ženami v islámském světě, připomíná váš středověk...“ ačkoli ho ono zjištění velice deprimovalo, musel jsem mu jeho omyl vyvrátit:

„Pane kolego mýlíte se. Dovolil bych si Vám oponovat. My jsme nikdy nenutili naše ženy, aby chodily zahaleny od hlavy až k patě a vyčuhovaly jim jenom oči, takže připomínají první potápěče. Samozřejmě existovaly a existují u nás jeptišky. Ty byly a jsou v klášterech dobrovolně a nikdo je k tomu nenutil. Dále jsme nikdy nevyřezávali dívkám klitoris a chlapce jsme nemučili obřízkou. Na rozdíl od islámu jsme nikdy nezakazovali ženám vzdělání a měli dokonce přístup i ke světovým univerzitám. V době středověku se stávaly naše ženy císařovnami, královnami, vévodkyněmi, kněžnami atd. Některé z nich vládly nikoli pouze své zemi, nýbrž takřka celému tehdejšímu světu. Žádám Vás tedy, pane kolego, abyste neurážel náš středověk...“

Arab stál jako opařený, brada mu spadla a vyvaleně na mne zíral.

Buďme však upřímní. To, co jsem mu přednesl, je zcela čistá a nefalšovaná polopravda. Lež má krátké nohy, daleko neujde, ale polopravda má zatraceně tuhý život. Samozřejmě, že reálná skutečnost je daleko složitější.

Islám nezná upalování žen, pod pojmem „čarodejnice“. Tuto nesmyslnou brutalitu jsme si vymysleli a praktikovali my, coby křesťané. Je to absolutní popření bible, hlavně Nového zákona. Ti, co takové skutky páchali, nebyli ve skutečnosti křesťanští duchovní, nýbrž šílenci posedlí Ďáblem. I zde dokonce dochází k transparentní diskriminaci žen. Na planoucích hranicích byly upalováním vražděny tzv. „čarodejnice“ nikoli však „čarodějové“. Mužského pohlaví se věc netýkala. Proč?

Nejenom islám, ale i katolická církev měla sklony k tomu znevýhodňovat ženy.

Odvolávala se přitom na tzv. „dědičný hřích“. Eva vlastně svedla Adama ke „hříchu“ a tím se žena de facto, na věky věkův, dostala do pozice studnice všeho zla. Řečeno lidově, ona je příčinou „lži“, „křiváctví“, „podrazů“ a neupřímnosti.

Husitské církevní hnutí tuto katolickou dialektiku odmítlo a zrovnoprávnilo ženu s mužem. Nastal zásadní zvrat. Husité zrušili manželství, aby muž nemohl stát v pozici nad ženou. Pohlavní styk u husitů již nebyl „hříchem“, nýbrž „darem božím“, neboť tělesná láska přinášela rozkož a potěšení. Každá bohoslužba končila jakýmsi druhem orgie (nikoli pouze u „Adamitů“, jak se nám snaží namluvit Palacký a někteří další autoři) a žena si mohla svobodně zvolit svého partnera pro nastávající pohlavní styk. Partnerům pro následující orgii poté žehnal kněz, konající bohoslužbu.

Pozdější komunistický ministr školství a osvěty, Zdeněk Nejedlý, tento úkaz nazýval „husitský sexuální komunismus“. Zdali si i v tomto případě představoval komunistickou budoucnost Československa, nelze ničím doložit.

Zarážející při tom je následující fakt: Diskriminace a vraždění nevinných žen v době „honby na čarodějnice“ nikde nenarazilo na odpor vládnoucích kruhů a to ani u císařoven a královen. Tyto vysoce postavené ženy si přeci musely být vědomi toho, že „hon na čarodějnice“ je naprostým démonickým nesmyslem. Neznám jeden jediný případ, kde by se nějaká evropská královna v této věci obrátila se stížností na papeže.

Základním ústavním pramenem v dané záležitosti byla publikace „Malleus maleficarum“(česky “Kladivo na čarodějnice“). Její autoři jsou dominikánští duchovní Heinrich Kramer a Jakob Sprenger. Kniha vyšla poprvé ve Štrasburku v roce 1486. Přestože takřka každá věta tohoto spisu odporuje učení Ježíše Krista a tím i Bibli, byl kodex zamítnut až papežem Piusem V. (1556 – 1572).

Tato hlava katolické církve čarodějnické procesy v Evropě zakázala, označila knihu za „démonologii“, neslučitelnou s křesťanstvím. Papež Pius V. nařídil dát publikaci na index zakázaných knih. Přesto, než k tomu došlo, musely „honu na čarodějnice“ v Evropě zaplatit tisíce nevinných žen smrtí upálením.

Avšak, ani novověk se nevyznamenává žádnou obzvláštní humanitou vůči ženám.

Ukamenování je v islámských zemích takřka na denním pořádku. Zdrcujícím případem je ona muslimka, jenž tajně chodila do první třídy základní školy, aby se naučila číst a psát a na žádost vlastního manžela mu bylo vydáno místní komunitou povolení, že jí smí nechat veřejně ukamenovat.

V Saudské Arábii nesmějí ženy jezdit autem a jízda na kole jim byla nedávno povolena, ale jenom pro zábavu a za dozoru manžela. Kolo použít jako dopravního prostředku ženy nesmějí. To by mě v islámu nijak neudivovalo, ale určité aspekty v Evropě a USA u mně vyvolávají pocity nechutenství:

Volební právo ve Švýcarsku získaly ženy teprve v roce 1971. V Portugalsku v roce 1976 a v Lichtenštejnsku dokonce až v roce 1984.

Do dnešního dne platí ve Velké Británii zákon, že královna, která je nevěrná svému muži má být upálena. Pro krále tento zákon neplatí! Kdyby se stal Charles králem, mohl by tedy, podle zmíněného kodexu nechat Dianu upálit. Přesto, pro krále dané nařízení neplatilo a neplatí. Ten může s Camillou provádět, co se mu zlíbí.

V Liverpoolu má povolení jedna jediná žena, která smí chodit nahoře bez. Jde o prodavačku v obchodě s tropickými rybičkami. Jinak všechny ostatní ženy podléhají přísnému zákazu odhalit svou vrchní část těla. Na muže se zákaz nevztahuje.

V Německu dostávají ženy o cca. 22% nižší mzdy za stejnou práci jako muži, ačkoli jde o opatření protiústavní (článek 3, ústavy SRN). V některých případech je rozdíl ještě vyšší: Řemeslnická povolání = 25%, akademická povolání = 28% a technická povolání dokonce = 30%. Veškeré soudní žaloby v tomto směru se v SRN míjí účinkem. Soudy považují diskriminaci za legální. V Rakousku a Estonsku je to ještě horší.

Nyní se přesuneme do USA:

V Kalifornii mají ženy zakázáno řídit auta v domácím oblečení a ve městě Pasadena nesmějí sekretářky ze zákona být samy v jedné místnosti se svým šéfem. Podle jiného zákona mají svobodné ženy v neděli zakázáno skákat padákem.

Ženy ve Vermontu, které chtějí nosit umělé zuby, k tomu musejí mít písemný souhlas manžela. V americkém městě Jasper mají manželé povoleno mlátit ženy tyčemi pakliže je ona „rákoska“ tlustší, než je prst dospělého člověka. Jinak je tomu v Arizoně, kde muž může zbít svoji manželku zcela legálně čímkoli, avšak maximálně jedenkrát měsíčně.

Některé hotely, hlavně na jihu USA, nařizují podmínku párům, které mají v úmyslu u nich přenocovat. Na pokoji musí být alespoň dvě postele. Vzdálenost ženy od muže je fixována na minimálně 60 cm. Sex v prostoru mezi postelemi se ženě přísně zakazuje. Homosexuálům však nikoli. Žena je z jakýchsi záhadných důvodu obětí diskriminace.

Také pohlavní radovánky se v prostorách hřbitova v mnoha státech USA zakazují. Ovšem pro mužské homosexuáli příslušný normativní zákaz neplatí. Ty se tam mohou vyřádit jak se jim zlíbí.

Nemáte dojem, že se náš svět zbláznil? Já, mám ten dojem, že v mnoha státech této Zeměkoule jsou u moci lidé, jejiž hlavy duní prázdnotou!

Když jsem informoval ve svých reportážích o tom, že Česká republika je nejsvobodnějším územím na světě, považovali to někteří (málo informovaní) čtenáři, za směšné. Pakliže si přečtou můj autorát „Kdo vynalezl diskriminaci žen?“ budou stále trvat na svém omylu?

Autor: Jan N.A. Berwid-Buquoy | neděle 18.6.2017 10:23 | karma článku: 30.57 | přečteno: 1675x

Další články blogera

Jan N.A. Berwid-Buquoy

Andrej Babiš se provinil úspěchem, proto musí být trestně stíhán!

Kdyby „Čapí hnízdo“ neexistovalo, musel by si ho Sobotka na Babiše vymyslet. Průměrní nikdy nebudou mezi sebou trpět geniální osobnost. Nadprůměrného je třeba vystrnadit. Upoutával by na sebe pozornost a stával by se autoritou.

17.9.2017 v 22:42 | Karma článku: 33.09 | Přečteno: 1260 | Diskuse

Jan N.A. Berwid-Buquoy

Hrátky s čertem aneb Severní Korea

Tato poslední stalinistická enklává dělá vše pro to, aby byla vymazána z mapy světa. Bezduchost korejských komunistů dosahuje existenčního vrcholu, ale je nutné si přiznat, i my na tom neseme část viny. Propásli jsme včasný zásah.

9.9.2017 v 9:32 | Karma článku: 15.07 | Přečteno: 498 | Diskuse

Jan N.A. Berwid-Buquoy

Zformovaná společnost – Blahobyt pro každého!

O tomto světě bylo napsáno mnoho knih. Nejde o to o něm psát, nýbrž jde o to ho změnit. Společenský systém ve kterém dnes my a západní hemisféra žijeme, nazývám „kapitalismus s lidskou tváří“.

31.7.2017 v 9:45 | Karma článku: 10.91 | Přečteno: 293 | Diskuse

Jan N.A. Berwid-Buquoy

Bohuslav Sobotka aneb Od premiéra k politické nule

Před časem prohlásil prezident Zeman o Sobotkovi, že předseda vlády je „svině“. Nejsem příznivcem Zemanových vulgárních výroku, ale tady se trefila hlava státu opravdu do černého. Výstižněji to již nelze říci.

10.7.2017 v 12:07 | Karma článku: 37.49 | Přečteno: 2250 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Adam Mikulášek

Tuzemáku zvoní hrana. Ano, opět úředníci z Bruselu

Už jim nestačí zákaz názvu „tuzemský rum“, ale prý je jeho známá a nedílná složka rakovinotvorná. Kdy zakážou grilované klobásy nebo uzený bůček???

23.9.2017 v 9:24 | Karma článku: 22.13 | Přečteno: 363 | Diskuse

ondřejmrázek Mrázek

Svěží vichr z hor nebo nájemné beranidlo?

Spanilá jízda oficiálního vyhnance z Ukrajiny Michaila Saakšviliho po ukrajinských městech je předzvěstí dalších politických otřesů v beztak notně roztřesené zemi. Kdo z nich bude mít prospěch?

22.9.2017 v 17:16 | Karma článku: 11.46 | Přečteno: 279 | Diskuse

Miroslav Gruner

Horáček nakrocil k legalizaci zločinu

Když v zemi existuje mnozstvi osob dluzicich státu a Horáček ve chvílích, kdy se mu začínají preference potacet, jim chce vyjednat úrokový pardon, je zjevné, že mu jde o moc.

22.9.2017 v 16:32 | Karma článku: 27.05 | Přečteno: 999 | Diskuse

Marek Tomanka

Náhled do blízké budoucnosti

Nejpravděpodobnějším vítězem říjnových parlamentních voleb je stále hnutí ANO Andreje Babiše. Pokud prosadí mnohokrát avizované "řízení státu jako firmy", Českou republiku čekají složité časy.

22.9.2017 v 15:56 | Karma článku: 17.04 | Přečteno: 387 | Diskuse

Luboš Zálom

Nigel Farage v Praze: následujme příkladu Brexitu

Včera navštívil Prahu britský politik, europoslanec za UKIP, Nigel Farage. Připomněl ve svém projevu českým euroskeptikům, že snaha na znovuzískání suverenity na bruselském politickém molochu má smysl.

22.9.2017 v 13:46 | Karma článku: 36.83 | Přečteno: 1081 | Diskuse
Počet článků 228 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2471

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy, docent rer.pol. President Českého Institutu Mezinárodního Setkání (ČIMS). Mezinárodně známý politolog. Publicista a překladatel. Majitel barokního zámku v Táboře-Měšicích. Člen předsednictva SDaP Armády ČR (International Relations a přeshraniční spolupráce), pobočka 41, Tábor.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.