Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zformovaná společnost – Blahobyt pro každého!

31. 07. 2017 9:45:07
O tomto světě bylo napsáno mnoho knih. Nejde o to o něm psát, nýbrž jde o to ho změnit. Společenský systém ve kterém dnes my a západní hemisféra žijeme, nazývám „kapitalismus s lidskou tváří“.

Kapitalismus přežil, protože se dokázal reformovat. Fašismus a komunismus zanikly, neboť se jedná o režimy, které nebyly schopni kompromisu a to ani v politických, či ekonomických sférách. Zákazem reforem, zničily sami sebe...

Bratr prezidenta JFK, Robert Kennedy, to kdysi formuloval takto: „Každá diktatura se nakonec sama zničila v síti teroru, kterou upletla na své občany tím, že nebyla schopná odstraňovat napáchané chyby, neboť zakázala kritiku.
Ačkoli nejsme diktaturou, abychom dokázali systém „kapitalizmu s lidskou tváří“ uchovat a dále rozvíjet, je nutné sáhnout k dalekosáhlým reformám. I tento společenský řád nemůže ustrnout a přešlapovat na místě. Jinak by hrozil jeho zánik.
Již dnes můžeme pozorovat první přízraky úpadku parlamentní demokracie – korupce, tunelování a podrazy všeho druhu. Stát nespěje k právnímu státu, nýbrž se stává více a více státem justičním. Zatím nestojíme sice před branami náhlého totálního zhroucení, ale jdeme – i když pomalu, zcela jednoznačně tímto směrem. Ano, je třeba, co nejdříve, nalézt budoucí alternativu!
Tuto alternativu nabízím ve své knize „ZFORMOVANÁ SPOLEČNOST. Tajemství blahobytu pro každého – Blahobyt pro celý svět“ (Praha 2017).
První státy vznikly již před šesti tisíci lety a jejich charakter se do dnešní doby nezměnil. Stát je organizované a „legalizované“ násilí. V diktatuře a totalitě je onoho násilí více. V demokracii a parlamentním, vícepartajním systému, je ho méně. Ve své podstatě však vždy chrání stát jenom sám sebe a jeho násilí je namířeno výhradně proti občanovi.
Úspěchy teroristů v současném světě jsou následkem toho, že jejich vražedné zbraně jsou namířeny proti prostým občanům a nikoli proti státu. Stát se necítí ohrožen a proto podniká proti mezinárodnímu teroru buďto málo nebo dokonce vůbec nic.
Zkuste znásilnit desetiletou holčičku. Dostanete se před soud. Budou zkoumat zdali jste neměli těžké dětství. Možná, že vás doma nebo ve škole týrali. Trpíte silnými depresemi atd. Nakonec dostanete jeden rok a strávíte ho v luxusním blázinci. Proč? Protože stát se necítí být ohrožen. Osud holčičky je mu lhostejný.
Zkuste však neplatit daně. V noci vám „těžkooděnci“ vtrhnou do bytu. Vyvrátí vám dveře mohutným heverem. S rodinou mrsknou o podlahu. Všechny vás spoutají jako „těžké zločince“ a odvezou vás doslova raketovou rychlostí za mříže. Můžete si odsedět i deset let...
Daně nejsou nic jiného než legalizované lupičství ze strany státu. Peníze jsou vaše, ale stát vám je uloupí. Nikdy se nedozvíte co se s vašimi penězi stalo. Pouze víte, že jsou nenávratně pryč.
Pakliže vy začnete krást peníze, odsoudí vás jako zločince. Stát krade peníze po miliardách, vytváří gigantické dluhy, které jsou měřitelné pouze v astronomických sumách a nikdo ho nikdy neodsoudil. Dokonce nedostal ani pokutu!
V mé Zformované společnosti, jenž je opakem společnosti zdeformované, se nic takového dít nemůže, protože tam pro takové loupežnictví není vůbec žádný prostor. „Kapitalismus s lidskou tváří“ je sice nejvyšší formou lidské humanity dosavadních lidských dějin, ale pořád se jedná pouze o klasický stát s násilím proti občanovi.
Zformovaná společnost“ vytvoří ze státu a občana partnery, ale k tomu je nutná zásadní reformace současného světa. Místo daní je nutné vytvořit tzv. „daňový kapitál “. Občan, prostřednictvím daní, státu peníze půjčuje tzv. „věčnou půjčkou“, ale stát mu musí vyplácet za onen vklad dividendy. Vzniklý zisk je možné sledovat a kontrolovat stavem obratů na burze. Klasický stát dělá občana, následkem uloupených daní, chudším a chudším.
Zformovaná společnost má tendenci naprosto opačnou. Občan bude, prostřednictvím daňového kapitálu, bohatší a bohatší.
Zformovaná společnost vytvoří právní stát, místo dosavadního státu justičního.
V kapitole „Začátek spravedlnosti: Právní stát místo státu justičního“ píši doslova:

Pokud musíte za právo a spravedlnost platit (klasický stát), žádný právní stát neexistuje. 'Právo' a 'spravedlnost' se stávají zbožím a tím přestává fungovat právní stát. Veškeré justiční úkony musejí být zdarma“, aby nebylo možno právo a spravedlnost prodávat. Toto je právním základem Zformované společnosti.“

V soutěži „Prezident 21“ (viz Google) mě navrhla skupina novinářů z „Parlamentních listů“ za kandidáta na úřad prezidenta republiky. Z celkového počtu navržených (559 osob), jsem zatím skončil na 18 místě, což zase není tak moc špatné. Zanechal jsem hluboko za sebou takové osobnosti jako např. Jan Švejnar, Tomio Okamura, Martin Stropnický, Václav Klaus, Karel Gott a další...
Chtěl bych tímto čtenáře velice laskavě požádat, aby si na „Prezident 21“ (Google) vyslechli můj televizní rozhovor na téma „Názory na základní světové i lokální problémy současnosti“ a udělili mi svůj hlas.
Mým politickým programem je má nejnovější kniha „ZFORMOVANÁ SPOLEČNOST. Tajemství blahobytu pro každého - Blahobyt pro celý svět.“
Knihu je možné obdržet na adrese Český institut mezinárodního setkání, Chýnovská 1, 39156 Tábor nebo E-mail: jan. berwid-buquoy@arcor.de

Nechci národu sloužit. Chci s ním spolupracovat. Kdo slouží, je sluha. Kdo nařizuje, je diktátor. Mně se jedná o vyrovnané partnerství.
Jde mi zásadně o to zdeformovanou společnost transformovat na Zformovanou společnost.
Dále je nutné přeměnit stát justiční zvůle na stát právní a společnost spravedlnosti učinit dostupnou všem. Právo a spravedlnost musí být zásadně bezplatné. Soudci musí být voleni lidem a nikoli nařizováni státem.
Stát „kapitalizmu s lidskou tváří“ se musí stát partnerem občana a nikoli jeho utiskovatelem. Peněžní daně nepatří státu, nýbrž tomu, kdo je vydělal. Stát si může od občana peníze pouze půjčit, nesmí mu je však ukrást a zpronevěřit. Občan má právo na zapůjčené peníze získat vyplácení úroků.
Socialismus byl rovností v chudobě. Dělil se na chudé a ještě chudší. Komunisté přetransformovali občana na zchudlého proletáře. Zformovaná společnost je, oproti tomu, společenský systém rovností v bohatství. Občané budou pouze bohatí a ještě bohatší.
Ve Zformované společnosti jsou lidská důstojnost a soukromý majetek absolutně nedotknutelné. Nějaké „zestátňování“, „znárodňování“ atd. jsou výrazy pro systém gigantických velkokrádeží soukromého majetku a symbolem ubohosti lidského selhání. Ve Zformované společnosti nemohou takovéto sociální zrůdy za žádných okolností existovat.
Každý má právo bránit svůj život, své zdraví a soukromý majetek se zbraní v ruce!

Žádám vás o plnou podporu při budování Zformované společnosti!

Autor: Jan N.A. Berwid-Buquoy | pondělí 31.7.2017 9:45 | karma článku: 10.91 | přečteno: 293x

Další články blogera

Jan N.A. Berwid-Buquoy

Andrej Babiš se provinil úspěchem, proto musí být trestně stíhán!

Kdyby „Čapí hnízdo“ neexistovalo, musel by si ho Sobotka na Babiše vymyslet. Průměrní nikdy nebudou mezi sebou trpět geniální osobnost. Nadprůměrného je třeba vystrnadit. Upoutával by na sebe pozornost a stával by se autoritou.

17.9.2017 v 22:42 | Karma článku: 33.09 | Přečteno: 1260 | Diskuse

Jan N.A. Berwid-Buquoy

Hrátky s čertem aneb Severní Korea

Tato poslední stalinistická enklává dělá vše pro to, aby byla vymazána z mapy světa. Bezduchost korejských komunistů dosahuje existenčního vrcholu, ale je nutné si přiznat, i my na tom neseme část viny. Propásli jsme včasný zásah.

9.9.2017 v 9:32 | Karma článku: 15.07 | Přečteno: 498 | Diskuse

Jan N.A. Berwid-Buquoy

Bohuslav Sobotka aneb Od premiéra k politické nule

Před časem prohlásil prezident Zeman o Sobotkovi, že předseda vlády je „svině“. Nejsem příznivcem Zemanových vulgárních výroku, ale tady se trefila hlava státu opravdu do černého. Výstižněji to již nelze říci.

10.7.2017 v 12:07 | Karma článku: 37.49 | Přečteno: 2250 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Dvořák

Alternativa pro Bavorsko – poodhalení (alternativní)

V tomto týdnu se na stránkách jednoho deníku ve dvou dnech po sobě vyskytly texty dotýkající se Petera Bystrone (P. Bystroně) ze Spolkové republiky Německo.

23.9.2017 v 11:13 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Adam Mikulášek

Tuzemáku zvoní hrana. Ano, opět úředníci z Bruselu

Už jim nestačí zákaz názvu „tuzemský rum“, ale prý je jeho známá a nedílná složka rakovinotvorná. Kdy zakážou grilované klobásy nebo uzený bůček???

23.9.2017 v 9:24 | Karma článku: 22.13 | Přečteno: 363 | Diskuse

ondřejmrázek Mrázek

Svěží vichr z hor nebo nájemné beranidlo?

Spanilá jízda oficiálního vyhnance z Ukrajiny Michaila Saakšviliho po ukrajinských městech je předzvěstí dalších politických otřesů v beztak notně roztřesené zemi. Kdo z nich bude mít prospěch?

22.9.2017 v 17:16 | Karma článku: 11.46 | Přečteno: 279 | Diskuse

Miroslav Gruner

Horáček nakrocil k legalizaci zločinu

Když v zemi existuje mnozstvi osob dluzicich státu a Horáček ve chvílích, kdy se mu začínají preference potacet, jim chce vyjednat úrokový pardon, je zjevné, že mu jde o moc.

22.9.2017 v 16:32 | Karma článku: 27.16 | Přečteno: 999 | Diskuse

Marek Tomanka

Náhled do blízké budoucnosti

Nejpravděpodobnějším vítězem říjnových parlamentních voleb je stále hnutí ANO Andreje Babiše. Pokud prosadí mnohokrát avizované "řízení státu jako firmy", Českou republiku čekají složité časy.

22.9.2017 v 15:56 | Karma článku: 17.04 | Přečteno: 387 | Diskuse
Počet článků 228 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2471

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy, docent rer.pol. President Českého Institutu Mezinárodního Setkání (ČIMS). Mezinárodně známý politolog. Publicista a překladatel. Majitel barokního zámku v Táboře-Měšicích. Člen předsednictva SDaP Armády ČR (International Relations a přeshraniční spolupráce), pobočka 41, Tábor.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.