Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fidel Castro aneb Konec masového vraha...

29. 11. 2016 11:38:48
Kubánský stalinista a diktátor Fidel Castro byl posledním z klasické řady masových politických vrahů: Lenin, Stalin, Hitler, Mao Ce-tung a Castro. Zemřel dne 25.11. 2016 ve věku 90. let.

Tím se stal rovněž nejstarším diktátorem prošlého 20. století.

K moci se dostal v roce 1959 s bandou komunistických lupičů, která řádila (dnes by se řeklo – teroristi) celé roky v kubánském pohoří Sierra Maestra. Byl jejich velitelem a říkal si „Comandante en Jete“ (vrchní velitel ozbrojených sil) a to dokonce v době, kdy těchto marxistických loupežníků byla jenom hrstka. Roztrušovali o sobě, že žádní komunisté nejsou, aby zmátli obyvatelstvo. Když se však v Havaně dostali v roce 1959 k moci, rychle odhodili své masky a začalo nelítostné komunistické řádění.

Pod heslem „znárodňování“, rozkradli veškerý americký i zahraniční majetek. Potom došlo na tzv. „místní kontrarevolucionáře a buržoázní příživníky“. Kdo nechtěl vydat svůj majetek, byl bez milosti zastřelen. Nastalo masové zatýkání skutečné i zdánlivé opozice. V prvních letech Castrovy vlády 1959 – 1962 uvádějí zprávy amerických výzvědných služeb kolem 1267 popravených nebo pohřešovaných obětí. Toto číslo potvrdila rovněž Castrova sestra Juanita Castrová, kterou získala americká CIA jako vyzvědačku do svých služeb.

Ostatně, Castrův zástupce Ernesto „Che“ Guevara (ministr průmyslu a vrchní velitel popravčí pevnosti La Cabaňa, kde docházelo denně k hromadným mučením a popravám) se s vražděním vůbec netajil. Ve svém projevu v OSN v New Yorku to oznámil celému světu: „Ano, popravovali jsme, popravujeme a budeme popravovat" ("Sí, hemos fusilado, fusilamos y seguiremos fusilando...").

Údajní nepřátelé komunistické Kuby byli Castrem a Che Guevarou rozděleni do několika společenských skupin a podle toho bylo s nimi nakládáno. Tak jako se Adolf Hitler z psychopatických důvodů zaměřil na Židy, zaměřil se Fidel Castro na homosexuály. Být za jeho vlády na Kubě buzerantem, znamenalo jistou smrt!

„Nepřátelé“ komunistické Kuby byly následující imaginární společenské vrstvy: „homosexuálové“ (poprava), „kontrarevolucionáři“ (poprava nebo doživotní žalář), „fašisti“ (dlouhodobý pobyt ve vězení), „CIA-Agenti“ (poprava), „nepřátelé lidu“ (dlouholetý pobyt ve vězení), „revizionisti“ (většinou poprava), dále „pochybovači a sociální úchylkáři“ (vězení, peněžitá pokuta nebo vypovězení ze země).

Životním heslem Fidela Castra bylo „Socialismus nebo smrt!“ (Socialismo o muerte). Něco tak brutálního se neodvážil vyslovit ani J.V. Stalin. Kuba podle této demagogie funguje dodnes.

Kubánská revoluce z roku 1959 slibovala obyvatelstvu svobodu, spravedlnost a blahobyt. Proto měla bezmeznou podporu veškerého obyvatelstva, které si žádalo radikální konec dosavadní diktatury Fulgencio Batisty.

Chceme-li vycházet z výroku dnes již legendárního českého válečného hrdiny, generálporučíka Františka Fajtla: „Komunisté? Co slovo, to lež. Co čin, to zločin!“, je to právě to, co se nastolilo 1959 na Kubě, když se tam komunisté typu Fidela Castra dostali k moci. To potvrzuje i Castrova sestra Juanita Castrová, která původně se svými bratry Fidelem a Raúlem kubánskou revoluci vehementně podporovala.

Juanita se dočkala hlubokého zklamání a nabídla své služby americké CIA, takže vláda USA byla z první ruky velice dobře a detailně informována, co se na Kubě odehrává, neboť vyzvědačka se setkávala se svými bratry a Che Guevarou takřka denně a pravidelně své styčné důstojníky CIA zasvěcovala do přísně tajných opatření a zběsilého řádění komunistické vlády.

Sama hovoří o svém zklamání: „Vystřízlivěla jsem, když jsem viděla všechnu tu nespravedlnost!“

Když jí hrozilo v roce 1964 prozrazení, uprchla s americkým diplomatickým pasem do Mexika, kde okamžitě po přistání uspořádala tiskovou konferenci:

Nemohu zůstat dál lhostejná k tomu, co se děje v mé zemi. Moji bratři Fidel a Raúl z ní udělali obrovské vězení obklopené mořem. Lidé jsou přibiti na kříži a mučeni vnuceným mezinárodním komunizmem.“

Profesorka sociologie Marifeli Pérez Stablová, která rovněž uprchla z Kuby do Spojených států před časem prohlásila:

Jedná se o tisíce exekucí a o čtyřicet až padesát tisíc politických vězňů, jejichž vězeňské podmínky nejsou slučitelné s tím, co dnes nazýváme lidská práva...

Amnesty International hovoří ve své ročence z roku 2006 o 71 nových politických vězních, kteří se prý ničeho nedovoleného nedopustili (prisoners of conscience), ale přesto 30 z nich má být popraveno...

To, co na Kubě po roce 1959 vzniklo, nebyl žádný sociálně-společenský pokrok, jak se nám někteří snílkové snaží namluvit, nýbrž zcela transparentní návrat k brutálním poměrům nejtemnějšího středověku, proti kterému byla Batistova diktatura pouhou procházkou růžovým sadem.

Otázkou pouze zůstává jak dlouho ještě tato stalinská archeologická vykopávka bude přetrvávat...

Autor: Jan Berwid-Buquoy | úterý 29.11.2016 11:38 | karma článku: 27.61 | přečteno: 1088x

Další články blogera

Jan Berwid-Buquoy

Podvod zvaný „Velká říjnová revoluce“

Lež má krátké nohy, daleko neujde, ale polopravda, ta má zatraceně tuhý život. Jejím hnacím motorem je propaganda. Ta může mít ovšem mnoho tváří. Základem propagandistické polopravdy je povýšit výjimku na úroveň pravidla.

13.11.2017 v 10:39 | Karma článku: 24.66 | Přečteno: 716 | Diskuse

Jan Berwid-Buquoy

Kdo leze Babišovi na nervy a proč?

Závist je nebezpečnou, tak jako velice zákeřnou zbraní, méně úspěšných a nebo dokonce neúspěšných. Závist vyvolává převraty, revoluce a dokonce i války. Předpokladem pro vyvolávání závisti je úspěch a bohatství jiného jedince.

30.10.2017 v 12:04 | Karma článku: 36.04 | Přečteno: 2006 | Diskuse

Jan Berwid-Buquoy

Zemanův postoj aneb Komu patří Krym?

To, že prezident Zeman někdy zastává postoje poněkud nevšední, je všeobecně známo. Ovšem místo povrchního odsuzování je spíše důležitější se zamyslet nad tím, co říká a nikoli jak to říká.

16.10.2017 v 13:15 | Karma článku: 38.13 | Přečteno: 2206 | Diskuse

Jan Berwid-Buquoy

Válka se Severní Koreou aneb Totální zkáza

Současné napětí mezi USA a Severní Koreou přípomíná kubánsko-americkou raketovou krizi z roku 1962. Tehdá se svět potácel na pokraji 3. světové války. Dnes takový scénář nehrozí...

1.10.2017 v 16:12 | Karma článku: 14.19 | Přečteno: 1221 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Ivo Hnilica

Malé politické strany - "octomilky"!

Připíši i něco navíc. V žádném případě, se nenavážím do voličů, kteří odevzdali svůj hlas stranám, které se ucházely o vstup do Poslanecké sněmovny. Jenom to trochu okomentuji. Ale předtím zabrousím do “starých” časů.

19.11.2017 v 17:38 | Karma článku: 22.57 | Přečteno: 531 | Diskuse

Jitka Mikysková

Obnoví Rusko své bývalé vojenské zahraniční základny ze sovětské éry?

Rada federace počátkem listopadu na svém jednání oživila staronový plán na obnovu bývalých ruských základen na Kubě a ve Vietnamu. Ambiciózním plánem na obnovu některých základen v zahraničí se Rusko více zaobírá

19.11.2017 v 16:59 | Karma článku: 15.63 | Přečteno: 536 | Diskuse

Lukáš Jadrný

Zemana by měl nahradit silný politik, ne akademické želé

Člověk, který má zkušenosti. Člověk, který má jasné názory a reflektuje současné domácí i mezinárodní problémy. Člověk s energií a charismatem. Existuje takový kandidát na prezidenta České republiky?

19.11.2017 v 15:49 | Karma článku: 25.44 | Přečteno: 1258 | Diskuse

Ales Urban

Lepší ČSSD je možná, ale je potřeba změn

Všechno na světě je možné, pokud je k tomu vůle. Bohužel po volbách, které nedopadly příliš dobře, to zatím na nějakou snahu nevypadá.

19.11.2017 v 14:40 | Karma článku: 7.71 | Přečteno: 264 | Diskuse

Jiří Čumpelík

„Modlitba pro Martu,“ pro naše demokraty.

„Ať mír dál zůstává s touto krajinou,“ tyto slova patří především našim představitelům v NATO. Vzájemná pomoc dle článku 5 by měla být vázaná na předchozí schválení samostatných vojenských akcí členských států NATO.

19.11.2017 v 14:33 | Karma článku: 29.17 | Přečteno: 985 | Diskuse
Počet článků 232 Celková karma 29.41 Průměrná čtenost 2486

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy, docent rer.pol. President Českého Institutu Mezinárodního Setkání (ČIMS). Mezinárodně známý politolog. Publicista a překladatel. Majitel barokního zámku v Táboře-Měšicích. Člen předsednictva SDaP Armády ČR (International Relations a přeshraniční spolupráce), pobočka 41, Tábor.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.