Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Moudrosti „hulváta“ Donalda Trumpa

12. 12. 2016 17:52:58
Nastupující prezident USA je autorem 24 knih a mnohé z nich jsou bestsellery. Většina lidí zná Donalda Trumpa z prošlé volební kampaně jen jako jakéhosi populistického hulváta.

Tím vzniká zkreslený obraz o člověku, používajícího poněkud hrubých výrazů, připomínajících Zemanovy výroky.

Na rozdíl od Zemana, nový prezident USA není ani alkoholikem, ani řetězovým kuřákem. Naopak, ve svých publikacích před těmito neřestmi varuje (jeho bratr byl alkoholik a upil se k smrti), neboť prý jsou buď překážkou hospodářského úspěchu a nebo vedou k jeho zhroucení. Dále varuje před tím, delegovat alkoholiky na rozhodující místa ve společnosti. Jsou to prý slaboši, kteří si nevědí rady sami se sebou a mají tu drzost udělovat rady celému národu.

Všiměte si, že Trump používal hrubých výpadů pouze v momentech, kdy se bránil proti falešným nařčením, které na něho uvalovala Hillary Clintonová takřka na běžícím pásu. Volič brzy poznal, že se jedná o pomluvu a závist. Tato, již tradiční taktika evropského volebního klání, jí však v USA učinila nevolitelnou.

Zvolení Trumpa (se kterým on ostatně vůbec nepočítal), se na základě veřejných průzkumů zdálo dost nepravděpodobné. Jakmile však Hillary začala „prát špinavé prádlo“ sama se odepsala a připravila se o jasné vítězství. Její prohra spočívá z 80% na jejích vlastních chybách.

Americký volič žádá řešení naléhavých problémů a nikoli kritiku Trumpových údajných „sexuálních prohřešků“. To, coby v Evropě možná zabralo, je v USA směšné!

Zde jsou některé citáty z Trumpových knih, zcela jasně dokazující jeho politickou a společenskou kompetenci:

Domnívám se, že chcete-li uspět nebo se dostat do postavení, kde můžete začít přemýšlet o budoucnosti, musíte se doopravdy soustředit na přítomnost. Mou zásadou je učit se z minulosti, soustředit se na přítomnost a snít o budoucnosti. Nebezpečí přílišného snění spočívá v tom, že je tolik věcí, které nemůžete ovlivnit – války , hladomory, může se stát cokoli. V současnosti můžete alespoň brát v potaz to, co se právě děje, můžete to do jisté míry kontrolovat. Ale budoucnost? Budoucnost se velice těžko předpovídá. Zůstávám tedy v současnosti a soustředím se na právě probíhající události. Naštěstí uzavírám každý obchod proto, že mě to těší. Nedělám to pro peníze – ty prostě jakoby přtékaly samy. Lidé tomu nevěří – smějí se, když to říkám, protože si myslí, že o nic jiného než o peníze mi nejde. Není tomu tak.“

Autor tomuto druhu mentality říká „zanícení“. Zanícenost je prý základem života a rozhodující podmínkou úspěchu.

Tihle politikové – z nichž mnozí nikdy v životě nepůsobili ve světě velkého obchodu nebo dokonce vůbec nepřišli do styku s podnikatelskou sférou – si nevidí dál než na špičku nosu. Svědčí o tom dominový efekt: do roku 1993 zbankrotovalo 62 procent všech leteckých společností. Bylo rozestavěno méně domů než roku 1946. Od dob velké hospodářské krize nebylo nikdy zaměstnáno tak málo stavebních dělníků. Trust Corporation byla nucena prodávat svůj majetek za pouhou dvacetinu původní ceny.“

Odvěký problém politiků na vrcholku moci, je ten, že jsou to zaměstnanci státu a nikoli podnikatelé. Podle toho také tento svět plný hrůz, válek, revolucí a krizí všeho druhu vypadá.

USA se tomuto sbezničujícímu propadu z velké části často vyhnuly, neboť v jejich čele stály takové hospodářské kapacity jako Kennedyové, Rockefellerové, Fordové a dneska Trumpové.

Soudní spory se v USA absolutně vymkly veškeré kontrole. Politici by se měli stydět za to, že dovolují, aby tato směšná situace přetrvávala. Soudnictví je dnes na celá léta dopředu zahlceno spoustou zbytečných případů. Často se začnete zajímat o něco, co považujete za naprosto jednoduchý a normální obchod s běžnými právními úkony, nakonec vám však za právní služby naúčtují částku, která by vyrazila dech i koni. V posledních několika letech mi častokrát za různé právní služby účtovali sumy, které byly doslova zlodějské. Právníci se často zabývali naprosto zbytečnými činnostmi a ještě je záměrně natahovali, aby si mohli vyúčtovat víc.“

Uvedená praxe není pouze problémem USA, nýbrž každého justičního státu, který se vydává za „stát právní“. Ve své nové knize – Jan Berwid-Buquoy: „Zformovaná společnost – Tajemství blahobytu pro každého, blahobyt pro celý svět“ (momentálně v tisku. Bližší informace, vydavatelství MFJ, plukovník Dr. Miroslav Fehér) se problematikou „justičního státu“ zabývám:

Pakliže musíte za právo a spravedlnost platit, stávají se tyto hodnoty zbožím a jako morální základ našeho života přestávají existovat. Soudnictvi a veškeré úkony kolem něho, musí být bezpodmínečně naprosto „bezplatné“. Teprve tehdy lze hovořit o právním státě. Jakmile vyžaduje justice peněžitou protihodnotu za právo a spravedlnost jsou tyto morálního hodnoty automaticky zkorumpované a tím znehodnocené. Je to asi tak, jako by vám někdo věnoval tisícikorunu a tato byla roztrhaná na malé kousky. Ano, tisícikoruna to je, ale nedá se s ní platit...

Jeho poměr k ženám popisuje autor ve své knize „The Art of the Comeback“ (Umění návratu) následovně:

Bylo neuvěřitelné slyšet o mých intimních stycích s ženami, o nichž jsem v životě neslyšel. Za moje přítelkyně se prohlašovaly i ženy samotné – v některých případech ženy velice slavné. Nejspíš se chtěly přiživit na mé popularitě. Volaly mi a volali mi i jejich agenti. Bylo to nechutné divadélko a dělalo se mi z toho nanic!“

Dále hovoří o manželství s velice kritickým odstupem:

Každého, kdo podniká v nějakém složitém oboru a ožení se bez manželské smlouvy, by měli zavřít do blázince...Má-li být muž úspěšný, musí mít doma někoho, kdo je mu oporou, jako byla moje matka oporou mému otci. Musí-li muž snášet společnost ženy, která mu není oporou, ale naopak si v jednom kuse stěžuje, že netráví dost času doma a nevěnuje jí dost pozornosti, nemůže se dopracovat žádného velkého úspěchu, není-li schopen pouto, které ho k ní váže, jednou pro vždy přetrhnout.“

Donald Trump určitě ví o čem mluví. Byl všeho všudy třikrát ženat a má celkem pět dětí. Jeho bývalé manželky mu samozřejmě žádnou oporu neskýtaly. Byly především a výhradně zaměřeny na jeho bohatství a aby v rozvodovém řízení získaly pro sebe odškodnění, pokud možno v řádu několika desítek milionů dolarů. Nakonec se jim cíl opravdu podařilo dosáhnout. Soudy to skutečně odkleply!

Autor: Jan Berwid-Buquoy | pondělí 12.12.2016 17:52 | karma článku: 33.01 | přečteno: 1870x

Další články blogera

Jan Berwid-Buquoy

Podvod zvaný „Velká říjnová revoluce“

Lež má krátké nohy, daleko neujde, ale polopravda, ta má zatraceně tuhý život. Jejím hnacím motorem je propaganda. Ta může mít ovšem mnoho tváří. Základem propagandistické polopravdy je povýšit výjimku na úroveň pravidla.

13.11.2017 v 10:39 | Karma článku: 24.66 | Přečteno: 716 | Diskuse

Jan Berwid-Buquoy

Kdo leze Babišovi na nervy a proč?

Závist je nebezpečnou, tak jako velice zákeřnou zbraní, méně úspěšných a nebo dokonce neúspěšných. Závist vyvolává převraty, revoluce a dokonce i války. Předpokladem pro vyvolávání závisti je úspěch a bohatství jiného jedince.

30.10.2017 v 12:04 | Karma článku: 36.04 | Přečteno: 2006 | Diskuse

Jan Berwid-Buquoy

Zemanův postoj aneb Komu patří Krym?

To, že prezident Zeman někdy zastává postoje poněkud nevšední, je všeobecně známo. Ovšem místo povrchního odsuzování je spíše důležitější se zamyslet nad tím, co říká a nikoli jak to říká.

16.10.2017 v 13:15 | Karma článku: 38.13 | Přečteno: 2206 | Diskuse

Jan Berwid-Buquoy

Válka se Severní Koreou aneb Totální zkáza

Současné napětí mezi USA a Severní Koreou přípomíná kubánsko-americkou raketovou krizi z roku 1962. Tehdá se svět potácel na pokraji 3. světové války. Dnes takový scénář nehrozí...

1.10.2017 v 16:12 | Karma článku: 14.19 | Přečteno: 1221 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Ivo Hnilica

Malé politické strany - "octomilky"!

Připíši i něco navíc. V žádném případě, se nenavážím do voličů, kteří odevzdali svůj hlas stranám, které se ucházely o vstup do Poslanecké sněmovny. Jenom to trochu okomentuji. Ale předtím zabrousím do “starých” časů.

19.11.2017 v 17:38 | Karma článku: 22.57 | Přečteno: 529 | Diskuse

Jitka Mikysková

Obnoví Rusko své bývalé vojenské zahraniční základny ze sovětské éry?

Rada federace počátkem listopadu na svém jednání oživila staronový plán na obnovu bývalých ruských základen na Kubě a ve Vietnamu. Ambiciózním plánem na obnovu některých základen v zahraničí se Rusko více zaobírá

19.11.2017 v 16:59 | Karma článku: 15.63 | Přečteno: 534 | Diskuse

Lukáš Jadrný

Zemana by měl nahradit silný politik, ne akademické želé

Člověk, který má zkušenosti. Člověk, který má jasné názory a reflektuje současné domácí i mezinárodní problémy. Člověk s energií a charismatem. Existuje takový kandidát na prezidenta České republiky?

19.11.2017 v 15:49 | Karma článku: 25.30 | Přečteno: 1254 | Diskuse

Ales Urban

Lepší ČSSD je možná, ale je potřeba změn

Všechno na světě je možné, pokud je k tomu vůle. Bohužel po volbách, které nedopadly příliš dobře, to zatím na nějakou snahu nevypadá.

19.11.2017 v 14:40 | Karma článku: 7.71 | Přečteno: 264 | Diskuse

Jiří Čumpelík

„Modlitba pro Martu,“ pro naše demokraty.

„Ať mír dál zůstává s touto krajinou,“ tyto slova patří především našim představitelům v NATO. Vzájemná pomoc dle článku 5 by měla být vázaná na předchozí schválení samostatných vojenských akcí členských států NATO.

19.11.2017 v 14:33 | Karma článku: 29.17 | Přečteno: 982 | Diskuse
Počet článků 232 Celková karma 29.41 Průměrná čtenost 2486

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy, docent rer.pol. President Českého Institutu Mezinárodního Setkání (ČIMS). Mezinárodně známý politolog. Publicista a překladatel. Majitel barokního zámku v Táboře-Měšicích. Člen předsednictva SDaP Armády ČR (International Relations a přeshraniční spolupráce), pobočka 41, Tábor.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.