Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Horoucí výmysly Miloše Zemana

21. 12. 2016 10:50:03
Je nutné si položit otázku: Jak dlouho nás ještě bude Zeman vodit za nos? Jistě, vrcholní politici zřídka kdy mluví pravdu, ale mýty a výmysly u nynější prezidenta se zdají být vrozené. Patrně se s tím již narodil.

U všeho, co vypráví, by bylo nutné sestavit zvláštní komisi, která by prozkoumala, co je faktem a co si ona dotyčná osoba opět pracně vyfabulovala.

Nebudu se zde zabývat všemi výmysly prezidenta ČR, neboť taková publikace by dosahovala rozsahu největší knižní řady na světě „Encyclopedia Britannica“ (32 svazků a 32.640 stránek) a to je na jednu novinářskou reportáž příliš mnoho. Soustředím se tedy pouze na hrst ukázek, aby si mohl čtenář učinit představu o prezidentově „pravdomluvnosti“.

Jako mezník, kdy začal Zeman profesionláně fabulovat bych označil listopad 1989. Tehdá o něm Jiří Menzel prohlásil:

Už v listopadu 1989, z tribuny na Letenské pláni obelhával občany výroky, jako že Československo je v podílu vysokoškolsky vzdělaných lidí někde za Ugandou a podobně, chrlil fakta, kterým lidé rádi naslouchali. Prostě si vymýšlel číslice jen tak, aby oslnil, ale sám věděl, že kecá. Tehdy, když šel z té tribuny, se dokonce přiznal, že si to vymyslel, a smál se přitom.“ („O Zemanovi plácajícím hlouposti“, Parlamentní listy, 26.04. 2015).

V době starověké Mezopotámie se za lež usekla dotyčnému „politikovi“ (tehdá to byli kazatelé - kněží) ruka. V případě pokračování v kazatelových mystifikacích, následovaly další končetiny.

Kdyby dneska na území ČR platil tehdejší Chammurapiho zákoník, přišel by Zeman již dávno o všechny údy a na vyznamenávání do Vladislavského sálu by ho vozili v invalidním vozíčku...

Listiny by za něho podepisoval asi premiér Bohuslav Sobotka, protože Ovčáček by byl rovněž bez rukou a nohou. Tu poslední nohu by mu patrně usekávali na základě skutkové podstaty „postoje k případu Ferdinanda Peroutky“.

Ostatně, vůbec bych se domníval, že celý dosavadní Zemanův kabinet by byl zřejmě jakousi organizací amputovaných invalidů...

Nyní pouze nepatrná hrstka do nebe volajících výmyslů pana prezidenta, jenž je vůl...vůl...vůlí lidu zvolen, chtěl jsem říci. Nějak začínám koktat!

Zeman: 03.05. 2015 prohlásil, že pokud do 30.06. 2015 Jiří Ovčáček údajný článek od Ferdinanda Peroutky „Hitler je gentleman“ nenalezne, tak se omluví.

Factum: Ačkoli byl Zeman dokonce vyzván soudem, aby se omluvil, doposud tak neučinil. Zde je dokonce nutné uvažovat o prezidentově příčetnosti – Článek neexistuje. Jde o Zemanův výmysl!

Zeman: „Víte, za mé vlády se zvýšila minimální mzda z 2.500,- korun na 8.000,- Korun (Televizní debata).

Factum: Jde o výmysl. Zvýšila se pouze z 2.500 na 5.700 Kč.

Zeman: „Na Hradě, v případě mého zvolení, nebudu mít žádné poradce.“

Factum: Zeman opět fabuloval.Podle oficiálního pramene, dostupného na webu Pražského hradu, má Zeman poradců celkem 14.

Zeman: „Na mou prezidentskou kampaň, bude-li nějaká, bude zapotřebí dvou až tří milionů korun.“

Factum: Jde o nehorázný výmysl. Zemanova prezidentská kampaň stála daňového poplatníka celkem 37,260.000,- Kč. Tedy více než 37 milionů korun.

Zeman: Má první zahraniční cesta povede na Slovensko.“

Factum: Ve skutečnosti, první zahraniční cesta prezidenta Miloše Zemana vedla do Rakouska. Proč Zeman fabuluje i v těchto banálních maličkostech je záhadou. Jde patrně o sníženou příčetnost, buďto vrozenou nebo následkem alkoholizmu.

Zeman: „Byl jsem na seznamu státní bezpečnosti, jako nepřátelská osoba.

Factum:To neodpovídá pravdě. Jde o nehoráznou drzost. V archivu bezpečnostních složek je status Zemana uváděn jako „prověřovaná osoba“ (PO). Osobní svazky se dělí na „prověřované osoby“ (PO) a „nepřátelské osoby“ (NO). Prověřované osoby byly všichni, kdo pracovaly ve státních službách nebo ve výzkumných ústavech. Dávalo se na ně pouze pozor, aby nepracovali proti režimu. Zeman proti režimu nepracoval, takže se neměl čeho obávat. Jako „nepřátelská osoba“ veden nikdy, nikde nebyl.

Zeman: „Bohdalová mi pláče do telefonu, protože nemůže unést nátlak Schwarzernbergových příznivců, kteří ji obtěžují.“

Factum: Bohdalová to prohlásila za naprostý nesmysl. Dále dodala, že vůbec žádnému nátlaku vystavena není a nikdo jí neobtěžuje. Jak se zdá, prezidentovi to značně vynechává. Na místě by bylo přešetření svéprávnosti.

Zeman: „Schwarzenberg zrestituoval zámek v Čimelicích, a zvýšil nájem,aby tak vyhnal z domu místní učitelku Táňu Bílou.“

Factum: Učitelka Táňa Bílá vše označila za pustou lež a navíc dodala, že v době, kdy Schwarzenberg zámek zrestituoval, už tam deset let nebydlela. Prezident má patrně jakási duševní okna a neví, co říká.

Zeman:„Na rodinném zámku Karlovy manželky visí nacistické obrazy s hákovým křížem.“

Factum: Ve skutečnosti se jedná o kříž jeruzalémský a nikoli hákový. Jinak hrad na Hardeggu rodu Hardegg již 300 let nepatří a nebydlí tam. Prezident má problémy s dějepisem...

Zeman:„Jsme jediná země v Evropě, která má vlastní uranová ložiska.“

Factum: Co je to za nesmysl? Zeman má zde zásadní problémy se zeměpisem. Podle dat OECD z roku 2009, jsou naleziště uranu rovněž např. v Dánsku, Finsku, ve Francii, Německu, Řecku,Maďarsku, Itálii, Portugalsku, Rumunsku, Slovensku, Slovinsku, Španělsku, Švédsku nebo dokonce i na Ukrajině.

Zeman: „Mimochodem, většina dnešních vedoucích představitelů Číny byla za éry Mao Ce-tunga v koncentračních táborech.

Factum: Zeman opět mystifikuje. Jeho tvrzení neodpovídá skutečnosti. Neumí počítat. – v době tzv. „kulturní revoluce“ bylo dnešnímu prezidentovi Číny Si Ťin-pchingovi rovných 10 let. Jeho otec pracoval v jakési továrně jako vedoucí provozu. Vice-prezident Li Jüan-čchao dle dostupných informací v koncentračním táboře nebyl, nýbrž pracoval jako předseda zemědělského kolchozu. Třetím nejvýše postaveným mužem země je podle MZV ČR předseda Stálého výboru VSLZ Zhang Dejiang, ve zmíněné době studoval na Universitě v Yanbianu ekonomii a v žádném koncentračním táboře jaktěživ nebyl.

Zeman: „Pokud jde o příběh o statečnosti, pokládám za velkou čest, že mohu udělit nejvyšší české vyznamenání vojenské třídy dvacetiletému letci, který zahynul koncem října 1945 v bitvě o Británii.“

Factum: Zemanův výrok, dne 28. 10. 2015, k výročí republiky a udělování vyznamenání. Vyznamenaným byl Josef František. Nezemřel však v „bitvě o Anglii“ koncem října 1945 – tedy necelých půl roku po II. světové válce, nýbrž zemřel v roce 1940 při vyhlídkovém letu, když měl v úmyslu navštívit svojí milenku. Jeho kamarádi ho nazývali „průserář“.

Zeman:Pražská kavárna‘ se fašizuje, abych byl přesný...A víte, že vám řeknu, proč se fašizuje? Víte, kdo první strhl prezidentskou standartu ze střechy Pražského hradu? Němečtí fašisté 15. března 1939.“

Factum: Vyvěšení červených povlíkaček na Pražském hradě považuje Zeman za „fašistické rejdy“. Nikoli za symbol vlastní slabomyslnosti.Standarta nebyla nikdy fašisty stržena (viz Vládní nařízení č. 222/1939 ze dne 10.8.1939) a i nadále jí používal prezident Dr. Emil. Hácha. K té samé odpovědi dodávám, že v Německu byli nacisté. Fašisté byli v Itálii, Španělsku a na Slovensku. Jinak je bezpodmínečně nutné, aby si Miloš Zeman doplnil vzdělání na nejbližší základní škole a nedělal z občanů ČR hlupáky svými pseudoargumenty a svým překrucováním dějin.

Toto je pouze hrstka mystifikačních postojů nynějšího prezidenta republiky.

Voliči všech oblastí ČR spojte se a volte v příštích volbách kohokoliv, jenom ne toho, kdo vás nestydatě a neustále vodí za nos!

Autor: Jan Berwid-Buquoy | středa 21.12.2016 10:50 | karma článku: 35.23 | přečteno: 1862x

Další články blogera

Jan Berwid-Buquoy

Podvod zvaný „Velká říjnová revoluce“

Lež má krátké nohy, daleko neujde, ale polopravda, ta má zatraceně tuhý život. Jejím hnacím motorem je propaganda. Ta může mít ovšem mnoho tváří. Základem propagandistické polopravdy je povýšit výjimku na úroveň pravidla.

13.11.2017 v 10:39 | Karma článku: 24.66 | Přečteno: 716 | Diskuse

Jan Berwid-Buquoy

Kdo leze Babišovi na nervy a proč?

Závist je nebezpečnou, tak jako velice zákeřnou zbraní, méně úspěšných a nebo dokonce neúspěšných. Závist vyvolává převraty, revoluce a dokonce i války. Předpokladem pro vyvolávání závisti je úspěch a bohatství jiného jedince.

30.10.2017 v 12:04 | Karma článku: 36.04 | Přečteno: 2006 | Diskuse

Jan Berwid-Buquoy

Zemanův postoj aneb Komu patří Krym?

To, že prezident Zeman někdy zastává postoje poněkud nevšední, je všeobecně známo. Ovšem místo povrchního odsuzování je spíše důležitější se zamyslet nad tím, co říká a nikoli jak to říká.

16.10.2017 v 13:15 | Karma článku: 38.13 | Přečteno: 2206 | Diskuse

Jan Berwid-Buquoy

Válka se Severní Koreou aneb Totální zkáza

Současné napětí mezi USA a Severní Koreou přípomíná kubánsko-americkou raketovou krizi z roku 1962. Tehdá se svět potácel na pokraji 3. světové války. Dnes takový scénář nehrozí...

1.10.2017 v 16:12 | Karma článku: 14.19 | Přečteno: 1221 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Ivo Hnilica

Malé politické strany - "octomilky"!

Připíši i něco navíc. V žádném případě, se nenavážím do voličů, kteří odevzdali svůj hlas stranám, které se ucházely o vstup do Poslanecké sněmovny. Jenom to trochu okomentuji. Ale předtím zabrousím do “starých” časů.

19.11.2017 v 17:38 | Karma článku: 22.57 | Přečteno: 531 | Diskuse

Jitka Mikysková

Obnoví Rusko své bývalé vojenské zahraniční základny ze sovětské éry?

Rada federace počátkem listopadu na svém jednání oživila staronový plán na obnovu bývalých ruských základen na Kubě a ve Vietnamu. Ambiciózním plánem na obnovu některých základen v zahraničí se Rusko více zaobírá

19.11.2017 v 16:59 | Karma článku: 15.63 | Přečteno: 536 | Diskuse

Lukáš Jadrný

Zemana by měl nahradit silný politik, ne akademické želé

Člověk, který má zkušenosti. Člověk, který má jasné názory a reflektuje současné domácí i mezinárodní problémy. Člověk s energií a charismatem. Existuje takový kandidát na prezidenta České republiky?

19.11.2017 v 15:49 | Karma článku: 25.44 | Přečteno: 1258 | Diskuse

Ales Urban

Lepší ČSSD je možná, ale je potřeba změn

Všechno na světě je možné, pokud je k tomu vůle. Bohužel po volbách, které nedopadly příliš dobře, to zatím na nějakou snahu nevypadá.

19.11.2017 v 14:40 | Karma článku: 7.71 | Přečteno: 264 | Diskuse

Jiří Čumpelík

„Modlitba pro Martu,“ pro naše demokraty.

„Ať mír dál zůstává s touto krajinou,“ tyto slova patří především našim představitelům v NATO. Vzájemná pomoc dle článku 5 by měla být vázaná na předchozí schválení samostatných vojenských akcí členských států NATO.

19.11.2017 v 14:33 | Karma článku: 29.17 | Přečteno: 985 | Diskuse
Počet článků 232 Celková karma 29.41 Průměrná čtenost 2486

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy, docent rer.pol. President Českého Institutu Mezinárodního Setkání (ČIMS). Mezinárodně známý politolog. Publicista a překladatel. Majitel barokního zámku v Táboře-Měšicích. Člen předsednictva SDaP Armády ČR (International Relations a přeshraniční spolupráce), pobočka 41, Tábor.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.