Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zeman trpí stihomamem: Zabarikádoval se na Pražském hradě!

11. 01. 2017 15:01:20
Dnešní poměry na Pražském hradě připomínají Protektorát Čechy a Morava v době atentátu na zastupujícího protektora Reinharda Heydricha. Vše je obsazeno policejními kordony.

Každý, kdo vstupuje na nádvoří hradu, musí se podrobit kontrole zavazadel. Výjimku nečiní ani dámské příruční kabelky.

Prezident Zeman, mimo alkoholizmu, patrně trpí ještě navíc stihomamem.

Opatření výše uvedeného druhu se nečinily ani v době nejhlubšího stalinizmu. Vzpomínám si na své dětství, kdy s námi naše matka chodila na procházky hradčanským areálem. V oné době stalinského temna nikdo, nikoho, nikde na Pražském hradě nekontroloval.

Prezidentem byl tehdy komunistický dogmatik Antonín Zápotocký. Přesto se na hradě nezabarikádoval, novinářům nenadával, o kundě rovněž nikdy nemluvil a plnicí pera také nekradl...

Pouze se čas od času objevil na nádvoří před školními dětmi. Bulíkoval jim, že prý Ježíšek už neexistuje a nahradil ho Děda Mráz. S tím jsem zásadně nesouhlasil a to mě vyprovokovalo k tomu, abych později napsal následující říkanku:

V Americe u vody, stojí Socha Svobody.

A z té Sochy Svobody skáčou lidi do vody.

Tu v zatáčce jako ďas, vyřítil se Děda Mráz.

Děda Mráz ten není náš, je to ruský šmelinář.

Protože jsem byl neplnoletým děckem, šel si to na Pankrác odsedět můj otec.

Mně pouze vyhrožovali polepšovnou, ale nakonec z toho nic nebylo.

Když se otec po třech týdnech vrátil z vyšetřovací vazby domů, prosil mě, abych už nic nepsal. Prostě nechtěl opakovaně za mříže.

Miloš Zeman zatím žádné děti nenavádí, aby ignorovali Ježíška a místo toho, aby se soustředili na ruského Dědu Mráze. Patrně je tomu tak, protože v komunistické Číně žádného Dědu Mráze nemají.

Proč se zabarikádoval na hradě se zatím přesně neví.

Asi si myslí, že teroristé nosí bomby v igelitových sáčcích na suvenýry a sladkosti. Já osobně se přikláním k domněnce většiny. Ta totiž tvrdí, že policejními opatřeními alá „heydrichiáda“ (nacistický Protektorát Čechy a Morava v roce 1942), chce Zeman stůj, co stůj zabránit dalšímu vyvěšení rudých spodek, neboť již prý dnes existuje celá řada anonymních vyhrůžek, směřujících k opakování tohoto velice originálního aktu...

Proti opatření stihomamu hradčanského alkoholika se postavil i bývalý prezident ČR, legendární zloděj propisovacích tužek a plnicích per – Václav Klaus: "Nikdy bych to nedopustil, vím, že musí být nalezen kompromis mezi bezpečností hlavy státu a vlídným vztahem k tisícům návštěvníků Pražského hradu.“

Onomu člověku, postiženému stihomamem však o nějaký „vlídný vztah k tisícům návštěvníků“ vůbec nejde, protože jeho nemoc ho nutí k tomu, aby podezříval každého – tedy, mimo vedení komunistické strany Číny.

Nelegální majitel plnících per a propisovacích tužek, pokračuje: “Neúspěch zabránit vyvěšení trenýrek namísto prezidentské standarty nemůže být důvodem a ospravedlněním pro znemožnění návštěvy Pražského hradu,” dodává bývalý prezident ČR.

Rudé spodky, eventuálně opět vlající nad Pražským hradem, připravují Zemana o klidný spánek! To už by asi nepřežil a proto by se taková skutková podstata mohla vykládat jako „nepřímý atentát“.

Přesto, arogance Zemanova mluvčího, Jiřího Ovčáčka (též řečený „Off čáček“) vůči drobnému zloději kancelářských potřeb, je zcela průhledná:

"Exprezident nemá o opatřeních přesné informace. Václav Klaus má pravdu v tom, že by taková opatření v době svého mandátu nepřipustil. Nebyl k nim totiž v té době žádný důvod. Zároveň se domnívám, že spolupracovníci Václava Klause uvedli v omyl a není tak o těchto věcech dostatečně informován.“

Zde dělá Ovčáček z Klause ještě většího blbce, než bývalý prezident ve skutečnosti je.

Nejde v žádném případě o nějaké "informace spolupracovníků“. Stačí se dostavit k hlavní bráně Pražského hradu a podívat se, co se tam děje. Ten, kdo není úplně slepý, ví okamžitě „kolik uhodilo“.

Cituji ještě jednou Ovčáčka: „ Václav Klaus má pravdu v tom, že by taková opatření v době svého mandátu nepřipustil. Nebyl k nim totiž v té době žádný důvod.“

Ano, nebyl k nim žádný důvod. V době, kdy exprezident jezdil po světě a kradl kancelářské potřeby, nad Pražským hradem žádné rudé spodky nevlály, tak proč by se měl vzrušovat?

Nynější hradní kancléř se nechal slyšet: „Důvod k těmto přísnějším kontrolám vidíme všude v Evropě, v Belgii, ve Francii, Německu...”, vypočítával v rozhovoru pro Seznam.cz vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář.

Tvrzení vedoucího prezidentské kanceláře, že podobná bezpečnostní opatření existují nejen u nás nýbrž i v dalších zahraničních turistických destinacích, je naprostým výmyslem.

Ve vídeňském Hofburgu a Schönbrunnu nic takového neexistuje ani v náznacích.

Anglický královský zámek Windsor nebyl takovýmto způsobem hlídán ani v době 2. světové války.

Před veřejnosti přístupným křídlem londýnského Buckinghamského paláce stojí jeden neozbrojený policista. Říkají mu „Bobby“. Nic nekontroluje a na každého se usmívá.

Berlínským zámkem Schloß Charlottenburg projdou ročně nepřehledné masy turistů. Nikdo tam nikoho neprohlíží, ačkoli by berlínská policie ke kontrolám, potom, co se stalo 2016 na vánočním trhu u Gedächniskirche, mohla mít bezpochyby ty nejpádnější důvody.

U skotského hradu Edinburgh, místo policejních kontrol vyhrává kapela skotských dudáků v kostkovaných sukýnkách, vstříc přicházejícím turistům. Co mají dámy v kabelkách je nezajímá. Kdybyste potřebovali policistu, ať již k čemukoliv, tak ho tam nenajdete. Stánků s rybími specialitami tam mají ovšem dost...

Francouzský palác ve Versailles je minimálně pětkrát více frekventován než Pražský hrad, avšak nikdo tam do igelitových pytlíků návštěvníkům nezírá, ani nevyžaduje na dámách, aby otvíraly kabelky nebo dokonce portmonky...

Proč tyto, mnou zmíněné zahraniční objekty, nejsou obsypány ozbrojenými policisty?

Je to dané tím, že tam doposud nikdo nevyvěsil rudé spodky a v těchto budovách se nezdržuje žádný stihomamem posedlý alkoholik. To, co se děje na Pražském hradě není zajišťování bezpečnosti turistů – jak se pokouší zamlžovat kancléř prezidenta republiky, nýbrž se jedná o klasickou duševní poruchu, zvanou stihomam. Jde tedy pouze a jedině o to, chránit Zemana před demokratickými projevy občanského odporu.

Autor: Jan Berwid-Buquoy | středa 11.1.2017 15:01 | karma článku: 25.08 | přečteno: 790x

Další články blogera

Jan Berwid-Buquoy

Podvod zvaný „Velká říjnová revoluce“

Lež má krátké nohy, daleko neujde, ale polopravda, ta má zatraceně tuhý život. Jejím hnacím motorem je propaganda. Ta může mít ovšem mnoho tváří. Základem propagandistické polopravdy je povýšit výjimku na úroveň pravidla.

13.11.2017 v 10:39 | Karma článku: 24.66 | Přečteno: 716 | Diskuse

Jan Berwid-Buquoy

Kdo leze Babišovi na nervy a proč?

Závist je nebezpečnou, tak jako velice zákeřnou zbraní, méně úspěšných a nebo dokonce neúspěšných. Závist vyvolává převraty, revoluce a dokonce i války. Předpokladem pro vyvolávání závisti je úspěch a bohatství jiného jedince.

30.10.2017 v 12:04 | Karma článku: 36.04 | Přečteno: 2006 | Diskuse

Jan Berwid-Buquoy

Zemanův postoj aneb Komu patří Krym?

To, že prezident Zeman někdy zastává postoje poněkud nevšední, je všeobecně známo. Ovšem místo povrchního odsuzování je spíše důležitější se zamyslet nad tím, co říká a nikoli jak to říká.

16.10.2017 v 13:15 | Karma článku: 38.13 | Přečteno: 2206 | Diskuse

Jan Berwid-Buquoy

Válka se Severní Koreou aneb Totální zkáza

Současné napětí mezi USA a Severní Koreou přípomíná kubánsko-americkou raketovou krizi z roku 1962. Tehdá se svět potácel na pokraji 3. světové války. Dnes takový scénář nehrozí...

1.10.2017 v 16:12 | Karma článku: 14.19 | Přečteno: 1221 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Ivo Hnilica

Malé politické strany - "octomilky"!

Připíši i něco navíc. V žádném případě, se nenavážím do voličů, kteří odevzdali svůj hlas stranám, které se ucházely o vstup do Poslanecké sněmovny. Jenom to trochu okomentuji. Ale předtím zabrousím do “starých” časů.

19.11.2017 v 17:38 | Karma článku: 22.57 | Přečteno: 526 | Diskuse

Jitka Mikysková

Obnoví Rusko své bývalé vojenské zahraniční základny ze sovětské éry?

Rada federace počátkem listopadu na svém jednání oživila staronový plán na obnovu bývalých ruských základen na Kubě a ve Vietnamu. Ambiciózním plánem na obnovu některých základen v zahraničí se Rusko více zaobírá

19.11.2017 v 16:59 | Karma článku: 15.63 | Přečteno: 534 | Diskuse

Lukáš Jadrný

Zemana by měl nahradit silný politik, ne akademické želé

Člověk, který má zkušenosti. Člověk, který má jasné názory a reflektuje současné domácí i mezinárodní problémy. Člověk s energií a charismatem. Existuje takový kandidát na prezidenta České republiky?

19.11.2017 v 15:49 | Karma článku: 25.30 | Přečteno: 1251 | Diskuse

Ales Urban

Lepší ČSSD je možná, ale je potřeba změn

Všechno na světě je možné, pokud je k tomu vůle. Bohužel po volbách, které nedopadly příliš dobře, to zatím na nějakou snahu nevypadá.

19.11.2017 v 14:40 | Karma článku: 7.71 | Přečteno: 264 | Diskuse

Jiří Čumpelík

„Modlitba pro Martu,“ pro naše demokraty.

„Ať mír dál zůstává s touto krajinou,“ tyto slova patří především našim představitelům v NATO. Vzájemná pomoc dle článku 5 by měla být vázaná na předchozí schválení samostatných vojenských akcí členských států NATO.

19.11.2017 v 14:33 | Karma článku: 29.17 | Přečteno: 979 | Diskuse
Počet článků 232 Celková karma 29.41 Průměrná čtenost 2486

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy, docent rer.pol. President Českého Institutu Mezinárodního Setkání (ČIMS). Mezinárodně známý politolog. Publicista a překladatel. Majitel barokního zámku v Táboře-Měšicích. Člen předsednictva SDaP Armády ČR (International Relations a přeshraniční spolupráce), pobočka 41, Tábor.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.