Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Obětní beránek zvaný Babiš

4. 05. 2017 12:58:57
Pro levičáky a závistivce jsou úspěšní lidé trnem v oku. Pakliže mohou začnou jim zcizovat majetek pod hesly jako např. „znárodnění“, „zestátnění“, „zavedení státní správy“, „státní dozor“ a další proklamace,

které nemají jiné opodstatnění než legalizovat naprosto brutální krádež.

Dnes to již v Evropě tak lehce nejde, ale přesto levicová sebranka a závistivci dělají, co mohou, aby úspěšným pokud možno, co nejvíce ztěžovali život. Léčí si tím své komplexy méněcennosti, které jsou jejich osudem. Když se dostanou k moci ( v Evropě je to dodnes doslova standard), snaží se zbavovat těch lepších, ve kterých vidí nežádoucí konkurenci. Genius (Babiš) mezi průměrnými (Sobotka, Kalousek, Fiala atd.) nemůže uspět.

Ať chce nebo nechce, automaticky je degraduje na druhořadé, naprosto postradatelné politiky sekundární garnitury. Jde o jakýsi přírodní zákon Darwinismu...

Nyní neúspěšný socialista Sobotka, jako předseda vlády, selhal - vinnen musí být úspěšný miliardář Babiš!

To je v Evropě již tradiční, po staletí uplatňovaný postup (upalování naštěstí zrušil zákon). Kam bychom to dospěli, kdybychom nenalezli obětního beránka? Margaret Thatcherová: „Problém socialistů je, že nakonec jim dojdou i peníze druhých.“

Dovolil bych si Tatcherovou doplnit: Problém socialistů je rovněž ten, že vůbec nerozumí hospodářství. Kdyby mu rozuměli, nebyli by socialisté. Kdo ví, umí. Kdo neví čumí!

Sobotkovi tedy nezbylo nic jiného než „čumět“. Proto podal demisi.

V USA byli již tradičně multimilionáři (resp. multimiliardáři) voleni do nejvyšších státních funkci – John F. Kennedy, Nelson Rockefeller, Gerald Ford, Donald Trump etc. Tito lidé vždy vytvářeli z USA bezkonkurenční supervelmoc.

Americký volič jim dal svůj hlas, protože se obával, aby se k moci nedostali „chudí příživníci“, neparazitovali na jejich daních a nebo dokonce nezačali krást, což je v evropských demokraciích takřka denním chlebem.

Útoky premiéra Sobotky proti Babišovi mě připomínají útoky Edvarda Beneše proti Janu Baťovi a jeho obuvnickému koncernu ve Zlíně v roce 1945 a i později. Byla to špína!

Nyní se dějiny opakují a Sobotka jde ve stopách socialisty Beneše, jenž zahájil první kroky k nastolení komunistické totality v Československu.

Neobávám se politické totality, která je v současnosti v ČR neproveditelná, neboť jsme nedělitelnou součástí EU. Obávám se přesto nastolení totální politické demagogie. Závist a útoky přicházejí totiž rovněž z pravice.

Andrej Babiš (ANO): „Vždyť vy jste zapomněli, že vy jste mě zplodili. Vždyť já jsem byl váš volič, já jsem byl volič ODS. Takže, kdybyste nekradli, nepodváděli a plnili program, tak já bych tu dneska nestál a mohl jsem si užívat svých peněz.“ Protagonisté útoků zprava jsou hlavně Kalousek (TOP 09) a Fiala (ODS).

Předseda ODS je jakýmsi „polem neoraným“, avšak Kalousek byl dobrým ministrem financí, i když Babiš je podstatně lepší. Současný předseda TOP 09 byl svým způsobem „finančním účetním“, kdežto předseda ANO je velkopodnikatel a hospodářství je jeho velkodoménou.

Babiš obviňuje Kalouska z mystifikace: „Já bych byl strašně rád, kdybyste už přestali lhát, protože já nekradu, nelžu, nemám to zapotřebí a pro mne je skutečně absurdní, že vlastně symbol korupce, pan Kalousek, tady lže stále.“

Já bych viděl kauzalitu celého problému asi takto: Levičáci kradou ve velkém, nic neumí a podřizují odcizené bohatství státní byrokracii, která je vůči hospodářství naprosto nekompetentní a vede společnost ke krachu. Karel Marx napsal čtyři tlusté knihy pod názvem „Kapitál“ a nikdy žádný neměl. Známý je jeho výrok: „V budoucnu žádné peníze nebudou. Já již dnes znám jednoho, ten nemá vůbec nic.“

Pravičáci kradou systémem tzv. „tunelování“, tzn. takřka vědecky promyšlenou metodou permanentního přikrádání v menších, či větších dávkách a stát nechávají stranou. Kradou zásadně pouze sami pro sebe.

Andrej Babiš je zárukou toho, že se neuskuteční ani jeden z těchto modelů, neboť multimiliardář nepotřebuje „znárodnění“ ani „tunelování“. Otec prezidenta Kennedyho, Joseph Kennedy, kdysi prohlásil: „Moje děti dělají politiku pro USA a nikoli pro peníze. Těch máme víc než dost!“

Opravdu bohatství, nahromaděné plodnými nápady a tvrdou prací (Andrej Babiš: „Nekecáme, makáme!“) jsou jedinou možnou zárukou blahobytu pro celý národ. Na tom žádné pomluvy ze strany politických oponentů vůbec nic nezmění. Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL): „Mně to přijde, že se jenom snažíte tímto způsobem dále protahovat jedno jediné téma, které jiné nemáte, a to je antibabišismus.“

Autor: Jan Berwid-Buquoy | čtvrtek 4.5.2017 12:58 | karma článku: 33.79 | přečteno: 1852x

Další články blogera

Jan Berwid-Buquoy

Podvod zvaný „Velká říjnová revoluce“

Lež má krátké nohy, daleko neujde, ale polopravda, ta má zatraceně tuhý život. Jejím hnacím motorem je propaganda. Ta může mít ovšem mnoho tváří. Základem propagandistické polopravdy je povýšit výjimku na úroveň pravidla.

13.11.2017 v 10:39 | Karma článku: 24.66 | Přečteno: 716 | Diskuse

Jan Berwid-Buquoy

Kdo leze Babišovi na nervy a proč?

Závist je nebezpečnou, tak jako velice zákeřnou zbraní, méně úspěšných a nebo dokonce neúspěšných. Závist vyvolává převraty, revoluce a dokonce i války. Předpokladem pro vyvolávání závisti je úspěch a bohatství jiného jedince.

30.10.2017 v 12:04 | Karma článku: 36.04 | Přečteno: 2006 | Diskuse

Jan Berwid-Buquoy

Zemanův postoj aneb Komu patří Krym?

To, že prezident Zeman někdy zastává postoje poněkud nevšední, je všeobecně známo. Ovšem místo povrchního odsuzování je spíše důležitější se zamyslet nad tím, co říká a nikoli jak to říká.

16.10.2017 v 13:15 | Karma článku: 38.13 | Přečteno: 2206 | Diskuse

Jan Berwid-Buquoy

Válka se Severní Koreou aneb Totální zkáza

Současné napětí mezi USA a Severní Koreou přípomíná kubánsko-americkou raketovou krizi z roku 1962. Tehdá se svět potácel na pokraji 3. světové války. Dnes takový scénář nehrozí...

1.10.2017 v 16:12 | Karma článku: 14.19 | Přečteno: 1221 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Ivo Hnilica

Malé politické strany - "octomilky"!

Připíši i něco navíc. V žádném případě, se nenavážím do voličů, kteří odevzdali svůj hlas stranám, které se ucházely o vstup do Poslanecké sněmovny. Jenom to trochu okomentuji. Ale předtím zabrousím do “starých” časů.

19.11.2017 v 17:38 | Karma článku: 22.57 | Přečteno: 531 | Diskuse

Jitka Mikysková

Obnoví Rusko své bývalé vojenské zahraniční základny ze sovětské éry?

Rada federace počátkem listopadu na svém jednání oživila staronový plán na obnovu bývalých ruských základen na Kubě a ve Vietnamu. Ambiciózním plánem na obnovu některých základen v zahraničí se Rusko více zaobírá

19.11.2017 v 16:59 | Karma článku: 15.63 | Přečteno: 536 | Diskuse

Lukáš Jadrný

Zemana by měl nahradit silný politik, ne akademické želé

Člověk, který má zkušenosti. Člověk, který má jasné názory a reflektuje současné domácí i mezinárodní problémy. Člověk s energií a charismatem. Existuje takový kandidát na prezidenta České republiky?

19.11.2017 v 15:49 | Karma článku: 25.44 | Přečteno: 1258 | Diskuse

Ales Urban

Lepší ČSSD je možná, ale je potřeba změn

Všechno na světě je možné, pokud je k tomu vůle. Bohužel po volbách, které nedopadly příliš dobře, to zatím na nějakou snahu nevypadá.

19.11.2017 v 14:40 | Karma článku: 7.71 | Přečteno: 264 | Diskuse

Jiří Čumpelík

„Modlitba pro Martu,“ pro naše demokraty.

„Ať mír dál zůstává s touto krajinou,“ tyto slova patří především našim představitelům v NATO. Vzájemná pomoc dle článku 5 by měla být vázaná na předchozí schválení samostatných vojenských akcí členských států NATO.

19.11.2017 v 14:33 | Karma článku: 29.17 | Přečteno: 985 | Diskuse
Počet článků 232 Celková karma 29.41 Průměrná čtenost 2486

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy, docent rer.pol. President Českého Institutu Mezinárodního Setkání (ČIMS). Mezinárodně známý politolog. Publicista a překladatel. Majitel barokního zámku v Táboře-Měšicích. Člen předsednictva SDaP Armády ČR (International Relations a přeshraniční spolupráce), pobočka 41, Tábor.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.