Provinění Andreje Babiše aneb Úspěch se neodpouští

17. 11. 2018 11:07:05
Ta naše povaha česká má závrtné problémy s tím, vyslovit uznání a obdiv úspěšnému člověku. Na rozdíl, např od USA, je u nás úspěch obrovským proviněním.

Dosáhne-li někdo nadměrného nebo dokonce nevídaného úspěchu, stal se pro ostatní neakceptovatelným padouchem. Kdo si nepočítá hrách do hrnce, tomu nelze, podle naší národní logiky, důvěřovat...

Typickým příkladem jsou bratři Baťové. Po roce 1945 jim Edvard Beneš „znárodnil“ (tedy ukradl) majetek a po roce 1948 byl dokonce i Zlín přejmenován na Gottwaldov, podle komunistického totalitního ideologa, který s tímto kouskem moravské půdy neměl pranic společného. Lidská demagogie, zaujatost, předsudky a závist nezná hranic.

Hon na „čarodějnici“ zvanou Babiš, má již svou tradici a rozhodně aféra se slabomyslným synem zneužitým novináři a opoziční politickou závistí, není první ranou pod pás úspěšnému podnikateli a politikovi – a dalo by se říci ani ranou poslední. Prostě, úspěch se za žádných okolností neodpouští...

Andrej Babiš se „smrtelně provinil“ hned třikrát:

Stal se miliardářem a majitelem „Agrofertu“. Něco tak hnusného a podlého nemohou méně úspěšní a ti, co si počítají hrách do hrnce, vůbec pozřít. Jde o hrozného nelidského „padoucha“! Nenechme ho v klidu nadechnout - provinil se nadprůměrným úspěchem! Na to neexistuje žádný pardon...

Stal se nejlepším ministrem financí od vzniku československého státu a připravil tím premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) o klidný spánek. To nemohl premiér Sobotka ustát. Žít ve stínu velikána je pro průměrného sociálně demokratického funkcionáře naprosto nepřijatelné. Závist sama o sobě nestačí. Velikán se provinil úspěchem a musí pryč. Lidská malost vítězí! Geniální ministr financí musel odstoupit.

Nyní je Andrej Babiš vynikajícím předsedou vlády. To je pro lidskou průměrnost, závist a nepřejícnost skutečně moc! Kdo to má vydržet? Musí se honem najít alespoň nějaký zádrhel, aby bylo možno talentovanému házet klacky pod nohy. Je tedy nutné to, ad hoc, zkusit s „Čapím hnízdem“. I když nic jiného, zde by bylo možné mu alespoň ztěžovat život a potom se uvidí.

„Čapí hnízdo“ je vynikajícím objektem relaxace a oddychu. Je zde k dispozici luxusní hotel s výběrovou restaurací. Jsou k použití výukové programy s velice zajímavým ekocentrem. Můžete dokonce jezdit na koni nebo si jít zarybařit... O to ovšem nejde, o tom všem se političtí závistivci nezmiňují ani slovem. Jim se nejedná o to zdůrazňovat něco, co příkladně slouží lidskému oddychu a zdraví. Jim jde o to, aby nalezli něco, na čem by bylo možno „utopit“ Babiše i kdyby to byla pouhá lžíce vody.

„Čapí hnízdo“ je Babišovým úspěchem, na kterém mohou profitovat všichni. Tím se opět příšerně provinil a je nutné, aby do aféry byly zataženy veškeré finance i kdyby se jednalo o pouhou „jednu korunu“.

V dané souvislosti je úplně lhostejné, zdali objekt slouží všem. Pro podraz je důležité, kde Babiš tu „korunu“ vzal. Provinil se úspěchem a tím pádem musí následovat „přiměřený trest“. To znamená konec Babišovy vlády - a rovnýma nohama do kriminálu! Tak, a je to.

Nyní se ovšem naskytla jiná příležitost. Opoziční závistivci objevili Babišova choromyslného syna, který je sice Švýcarem, ale zneužít ho ve vztahu k „Čapímu hnízdu“ v České republice by se mohl, i kdyby žil třeba na Aljašce. Zde to vypadá na to, jako by opoziční politické strany v parlamentu neměly proti ANO jiný hmatatelný program než rozhovor novinářů se švýcarským psychopatem. Ten jim sdělil, že byl unesen na Krim. Tento argument má asi takovou faktickou váhu, jako když nějaký pacient v blázinci tvrdí, že je „Napoleon“.

Jednou větou – Babiš musí za svoje úspěchy pykat i kdyby se jeho syn na psychiatrické klinice vydával třeba za „Napoleona“. To by pro začátek mohlo postačit, než se najde jiný balvan, který by bylo možno uvalit do cesty Babišově vládě, v případě, že by klacky, naházené pod nohy, náhle došly.

Nejúčinnější by bylo použít osvědčenou metodu středověké katolické inkvizice, že premiér o půlnoci létal na koštěti kolem kostelní věže přičemž to vidělo 345 svědků a na základě toho jej nechat zavřít, když už upálení z hlediska ústavy a zákonů, není dnes možné.

Případ se ve Španělsku tehdy udál, ale dnes by možná v České republice neprošel naší justicí tak snadno (alespoň se to optimisticky domnívám), i když obstarat si 345 svědků, na onu událost, z řad politické opozice, by nebyl vůbec žádný problém. Ostatně všichni by byli ochotni danou věc i odpřísahat.

Prezident Zeman se snažil sice „hon na čarodějnici“ uklidnit, ale nějak se jeho úsilí minulo účinkem. Všemi mastmi mazaná hlava našeho státu si tím pádem vymyslela geniální „švejkovinu“: Kdyby padla Babišova vláda, vyzve on, coby prezident, Andreje Babiše, aby sestavil vládu novou. Tím se kočka kouše do vlastního ocasu a nemůže se nic stát. Pomocnou ruku nabídli i komunisté. Snad je to první tah komunistického hnutí od roku 1917, který plně schvaluji.

Na místě politických opozičníků a závistivců Babišových úspěchů, bych ovšem flintu do žita neházel. Andrej Babiš má ještě dceru, která je rovněž duševně nemocná. To by mohlo být velice slibným politickým kapitálem.

Co takhle jí nabulíkovat, aby prohlásila, že její otec, coby premiér české vlády, jí chodí pravidelně po nocích, když končí zasedání vlády, brutálně znásilňovat? Já bych něco takového v žádném případě nepodceňoval a současně s těmi 345 svědky, kteří to samozřejmě pokaždé viděli a jsou ochotni to odpřísahat, by to mohlo mít u českého soudnictví (tak jak jsem ho osobně poznal já) možná kýžený úspěch.

Nominace na Blogera roku

Autor: Jan Berwid-Buquoy | sobota 17.11.2018 11:07 | karma článku: 40.69 | přečteno: 1968x

Další články blogera

Jan Berwid-Buquoy

Veřejná omluva

Našinec nesnáší kritiku. Považuje jí za urážku, pomluvu, ponížení a nebo i dokonce za nenávist. Přitom kritika je "plícemi demokracie", bez ní by demokracie vůbec nemohla existovat. Myslím si, že se máme ještě mnoho co učit...

1.2.2019 v 18:57 | Karma článku: 20.43 | Přečteno: 824 | Diskuse

Jan Berwid-Buquoy

Čest i sláva umučeným a popraveným

V rámci „Berlínského fóra 2018“ navštívila delegace České atlantické komise (ČAKO) berlínský památník Gedenkstätte Plötzensee v bývalém francouzském okupačním sektoru Západního Berlína. Česká návštěvnost je zde opravdu minimální.

17.12.2018 v 0:22 | Karma článku: 15.35 | Přečteno: 606 | Diskuse

Jan Berwid-Buquoy

Andrej Babiš aneb trest za úspěch

Lidská závist nezná hranic a zaslepuje i ty nejvzdělanější osobnosti naší planety. Andrej Babiš není ani prvním, ani posledním, kdo musí být postižen trestní normou úspěchu.

28.11.2018 v 20:35 | Karma článku: 30.26 | Přečteno: 1129 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Dvořák

Volební štáb prezidenta Trumpa s Rusy ani trochu nespolupracoval

Přestože tým zvláštního vyšetřovatele FBI R. Muellera vydal 2800 obsílek, 500 příkazů k domovním prohlídkám a vyslechl půl tisícovky svědků, nedospěl po dvou letech k závěru, že by volební štáb D. Trumpa spolupracoval s Ruskem.

25.3.2019 v 8:19 | Karma článku: 7.20 | Přečteno: 165 | Diskuse

Jan Bartoň

Slovensko: Malá Čaputová

Favoritka slovenských prezidentských voleb má kaňku na svém až doposud báječně čistém životopisu. Chovala se totiž podle médií podobně jako dvoutýdenní ministryně Taťána Malá.

25.3.2019 v 8:00 | Karma článku: 12.70 | Přečteno: 394 | Diskuse

Ondřej Šebesta

Fau eins, Fau zwei, ...., V4

S čím se ale potýkáme dodnes je relikt zvaný Visegrád. Ten měl skončit vstupem členských zemí do NATO, nebo nejpozději začleněním našich zemí do EU. Dnes působí jako spolek kverulantů, se kterými mají ostatní země EU jen potíže.

25.3.2019 v 7:00 | Karma článku: 8.36 | Přečteno: 258 | Diskuse

Petr Burian

Už se zase smí říkat pravda?

Anebo pořád ne? Trochu v tom tápu. Andreas Heusch, předseda správního soudu v Düsseldorfu řekl o migraci otevřeně to, co mnozí realisté tvrdí a tvrdili už před 3 roky. V minulosti jim za to byly mazány účty a roztrhán rodný list.

24.3.2019 v 14:55 | Karma článku: 40.32 | Přečteno: 1520 | Diskuse

Martin Mařák

Žluté vesty, Akt XIX

Jak jsem se zmínil výše, vláda po spektakulárním urban guerilla úspěchu ultralevicových Black Bloc a Antifa milicí z minulého víkendu konečně přitvrdila.

24.3.2019 v 10:51 | Karma článku: 10.53 | Přečteno: 412 | Diskuse
Počet článků 255 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2524

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy, docent rer.pol. President Českého Institutu Mezinárodního Setkání (ČIMS). Místopředseda České atlantické komise NATO a předseda Sekce osvěty a zpravodajství České atlantické komise (ČAKO).  Majitel barokního zámku v Táboře-Měšicích.

Najdete na iDNES.cz